NIEDZIELA PALMOWA – 09 KWIETNIA 2017 r.

. W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca, składka inwestycyjno-remontowa na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Dzisiaj po mszach św. przedpołudniowych czynna jest Biblioteka Parafialna.
 2. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek, 10. kwietnia, od godziny 17.00 do 18.00 – będą wydawane paczki na Święta Wielkanocne.
 4. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę okazja do spowiedzi świętej od godziny 16.00 do 17.00. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Święta okazji do spowiedzi św. nie będzie.
 5. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii – w godzinach przedpołudniowych w Katedrze w Gnieźnie zostanie odprawiona Msza Krzyżma. W naszej Parafii Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne o godz. 18.00. Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W Wielki Piątek – dzień męki Chrystusa – możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 7.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. W Wielki Piątek nie ma możliwości uzyskania dyspensy od tych obowiązków.

 

 1. W Wielką Sobotę możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w kościele co godzinę od 9.00 do 15.00; w Marulewach przy figurze o godz. 10.00, w Trzaskach w świetlicy o godz. 10.30. Ofiary składane w trakcie poświęceń pokarmów przeznaczone zostaną na świadczenia parafii wobec Kurii.
 2. Parafialny Zespół Caritas w Wielką Sobotę przy poświęceniu pokarmów będzie rozprowadzał świeże chlebki na stół wielkanocny w cenie 2,00 zł oraz kubki z logo Caritasu w cenie 20,00 zł. Dochód zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów paczek dla ubogich naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składane do puszek w kaplicy i w kościele, za świece oraz za chlebki wielkanocne składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę – stanowiącą centrum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy o godz. 20.00. Na liturgię zapraszamy ze świecami. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie Mszy Świętej Wigilii Paschalnej Procesja rezurekcyjna.
 4. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania będą o godz.: 7.00 – Msza św. Rezurekcyjna, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00; nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00.

W II. Święto Msze św. będą, jak w każdą niedzielę, a więc o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.

 1. Ze względu na bogatą ofertę i na zmiany w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha na 23 kwietnia zachęcamy do zapoznania się z tym wydarzeniem i zapisy do 18 kwietnia również przez formularz elektroniczny.
 2. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy oraz sanktuarium w Gidlach w dniach 29 i 30 kwietnia prosimy o uregulowanie kosztów wyjazdu oraz o podanie PESELu do dzisiaj. Osoby, które nie zgłoszą się zostaną skreślone z listy.
 3. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
 4. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 5. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Urszulę Piaszczyk, Władysławę Stefańską, Wiesławę Marszałowską oraz Polikarpa Wesołowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 85