III. Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2017 roku

 1. Jutro 1 maja o godzinie 8.00 Mszę św. w naszym kościele będzie sprawował Ks. Arcybiskup Tomasz Peta. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy.
 2. Jutro także rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej będą codziennie, tzn. w niedziele i w dni powszednie, o godzinie 17.30. Jeśli Msza św. w dni powszednie o godzinie 17.00 zakończy się wcześniej, to i tak nabożeństwa będziemy rozpoczynać punktualnie o godzinie 17.30, dlatego przychodzących na nabożeństwa prosimy o poczekanie na zakończenie wcześniejszej Mszy św. albo na bardzo dyskretne wchodzenie do kościoła, aby nie przeszkadzać w uczestniczeniu we Mszy św. o godzinie 17.00.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 4. Litanię do św. Brata Alberta odmówimy we wtorek w łączności z Mszą św. o godzinie 8.00. Po tej Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Brata Alberta.
 5. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu będą według porządku niedzielnego. Msza św. we wtorek o godzinie 18.00 również będzie z tej Uroczystości.
 6. Proboszcz zaprasza na spotkanie przy kawie w Sali Konferencyjnej członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Żywego Różańca, Adoratorek NSPJ, Panie z Diakonii Domu Bożego w czwartek 4 maja po Mszy św. o godzinie 8.00 rano.
 7. W I. czwartek miesiąca po Mszy św. porannej za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na kolejną katechezę pogłębiającą wiarę oraz spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w czwartek 4 maja, na godzinę 18.30.
 9. W I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30 i w trakcie nabożeństwa majowego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w I. sobotę miesiąca (6 maja) od godziny 8.00. Ze względu na to, iż chorych obecnie przypada więcej na jednego księdza i kapłan może dotrzeć do niektórych chorych trochę później, prosimy chorych o cierpliwość.
 11. Przyszła niedziela jest tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Zgodnie z decyzją Ks. Prymasa po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek, aby pomóc w funkcjonowania naszego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Syrii zebraliśmy 4.139,00 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. Dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. (grupa z godziny 10.30) zapraszamy na spotkanie w sobotę 6 maja o godzinie 11.30 w kaplicy. Spotkanie dla grupy z godziny 12.30 będzie w kolejną sobotę 13 maja o godzinie 10.00 w kaplicy.
 13. Ze względu na dzień wolny 1 maja Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 8 maja od godziny 17.00 do 18.00.
 14. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne jedynie w sobotę – 1 i 3 maja są dni wolne, a w piątek przypada I. piątek miesiąca i jest spowiedź.
 15. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – obecny numer jest podwójny (w takiej samej cenie) – w przyszłym tygodniu Przewodnika nie będzie. W Płomieniu Ducha na niedzielę podane są intencje Żywego Różańca na miesiąc maj.
 16. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Eugenię Tambor oraz Alfreda Kędzierskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 88