II. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia 2017 roku

 1. Dzisiaj Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla Syrii.
 2. Wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W poniedziałek obchodzimy liturgiczną Uroczystość Św. Wojciecha.
 4. Kandydaci do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych (wszystkie grupy) będą mieli spotkanie w poniedziałek 24 kwietnia o godzinie 18.45 w kaplicy. Obecność obowiązkowa! Prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z ostatnich spotkań!
 5. W środę w kaplicy będzie dzień skupienia katechetów okręgu inowrocławskiego od godziny 16.00 do 18.00. Z tego powodu w środę adoracja Najświętszego Sakramentu będzie jedynie do godziny 16.00 a Msze św. popołudniowe będą w kościele.
 6. Msza św. Odnowy w Duchu św. z katechezą pogłębiającą wiarę, pod przewodnictwem ks. Michała Hinza, w czwartek o godzinie 19.00 w kaplicy. Wszystkich chętnych zapraszamy!
 7. Dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. (grupa z godziny 10.30) będą miały spotkanie w sobotę 6 maja o godzinie 11.30 w kaplicy. Spotkanie dla grupy z godziny 12.30 będzie w kolejną sobotę 13 maja o godzinie 10.00 w kaplicy.
 8. Przyszła niedziela (30 kwietnia) jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji w Sanktuarium Matki Bożej w Markowicach o godzinie 15.00 będzie specjalne nabożeństwo biblijne, w czasie którego będzie czytany List do Galatów. List będzie czytał znany aktor Michał Chorosiński, a komentarz do tej księgi wygłosi ks. prof. UAM dr hab. Paweł Podeszwa. Ks. Jacek Dziel, kustosz Sanktuarium serdecznie zaprasza.
 9. Zapowiadany wyjazd do Częstochowy w najbliższą sobotę 29 kwietnia o godzinie 7.30 sprzed naszego kościoła. Powrót w niedzielę wieczorem. W sobotę wieczorem i w niedzielę rano zapewniamy posiłek.
 10. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W obecnym numerze: 5 minut z Bogiem – książeczka z modlitwami na każdy dzień maja oraz specjalny dodatek z okazji 600-lecia Prymasostwa w Gnieźnie.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Alicję Jasiak, Mariannę Woźniak oraz Andrzeja Kozłowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha 87