IV. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 MARCA 2017 r.

  1. Od poniedziałku 27 do środy 29 marca potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych. Nauki rekolekcyjne:

Poniedziałek i wtorek:

Przedszkolaki, „0” i klasy I-II: 8.30-9.30; klasy III-IV: 10.00-11.00; klasy V-VI: 11.30-12.30.

Środa:

klasy IV-VI: Msza św. 8.30; klasy III: 10.00-11.00; Przedszkolaki, „0” i klasy I-II: 11.30-12.30.

Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach ogłoszeń, zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz wydrukowany w parafialnym piśmie: „Płomień Ducha na niedzielę”. Obecność dzieci ze szkół podstawowych na rekolekcjach jest obowiązkowa! Dzieci z przedszkoli oraz „0” według uznania rodziców – prosimy wówczas o przyprowadzenie tych dzieci. Przypominamy, że każdy uczeń na rekolekcje uczęszcza do swojej parafii.

  1. Msza św. z katechezą pogłębiającą wiarę oraz modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym będzie w czwartek o godzinie 19.00 w kaplicy. Wszystkich chętnych zapraszamy.
  2. W sobotę I. sobota miesiąca. Ks. Proboszcz i Ks. Michał Hinz nawiedzą swoich chorych od godziny 8.00. Ks. Marcin Łojko i Ks. Marcin Przybylski do swoich chorych pójdą w kolejną sobotę 08 kwietnia.
  3. Prosimy o zgłaszania chorych spoza stałej listy do Komunii św. wielkanocnej. Nawiedzimy ich z Komunią św. wielkanocną 08 kwietnia – w sobotę przed Niedzielą Palmową.
  4. Już dziś informujemy, iż możliwość skorzystania ze spowiedzi św. wielkanocnej w naszej parafii będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową w godzinach popołudniowych i wieczornych. Harmonogram spowiedzi św. wielkanocnej w naszej parafii i w innych parafiach wywieszony jest w gablotach ogłoszeń, zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz wydrukowany w „Płomieniu Ducha na niedzielę”.
  5. Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii będzie w piątek, 07 kwietnia, po wieczornej Mszy św.
  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Drogi Krzyżowe w piątki:

– dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00,

– dla dzieci o godz. 16.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego).

  1. Organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Wilna do Ostrej Bramy. Szczegółowe informacje można uzyskać w Parafii Św. Józefa w Inowrocławiu.
  2. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W obecnym numerze dodatek: 5 minut z Bogiem – książeczka z modlitwami na każdy dzień kwietnia.
  3. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Danutę Gaca, Bernarda Majerowskiego, Zdzisława Wyborskiego oraz Krzysztofa Ciosmaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 83