III. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 MARCA 2017 r.

  1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczamy na cele remontowo-inwestycyjne parafii. Ostatnie wydatki na kotary na drzwiach oraz poduszki na ławkach wyniosły: 21.650,00 zł. Za luty ogrzewanie budynku kościelnego wyniosło: 5.601,00 zł. Na misje zebraliśmy w ubiegłą niedzielę do puszek 2.450,00 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
  2. W poniedziałek rozpoczynają swoje rekolekcje gimnazjaliści; potrwają one do środy. Wszystkie spotkania rekolekcyjne w naszym kościele. Plan rekolekcji:

Poniedziałek: klasy I i II – godzina 9.00; klasy III – godzina 10.30;

– Wtorek: klasy III – godzina 9.00; klasy I i II – godzina 10.30;

– Środa: wszystkie klasy: spowiedź – godzina 8.30; Msza św. – godzina 9.00.

Plan ten wywieszony jest w gablotach ogłoszeń, zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz wydrukowany w parafialnym piśmie: „Płomień Ducha na niedzielę”. Obecność młodzieży gimnazjalnej na rekolekcjach jest obowiązkowa! Przypominamy, że każdy gimnazjalista na rekolekcje uczęszcza do swojej parafii.

  1. Msza św. Odnowy w Duchu Świętym będzie w czwartek o godzinie 19.00 w kaplicy. Odnowa zaprasza wszystkich chętnych na Mszę św. i modlitewne spotkanie.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe w piątki: dla dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Dla dzieci o godzinie 16.30. Po nabożeństwie wszystkie chętne dzieci zapraszamy do biblioteki parafialnej na spotkanie z Siostrą Barbarą – Dominikanką.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

  1. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na Modlitwę Wokół Krzyża w piątek o godzinie 19.30 w kaplicy (z 31 marca na 1 kwietnia młodzi wybierają się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego).
  2. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku 27 do środy 29 marca) potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzić liturgiczną Uroczystość Św. Józefa. Suma odpustowa w parafii św. Józefa dzisiaj (niedziela) o godzinie 12.15. W piątek obchodzony będzie Narodowy Dzień Życia, w sobotę natomiast 25. marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Odpust w parafii Zwiastowania NMP o godzinie 18.00.
  4. Przypominamy, iż w nocy z soboty na niedzielę – z 25 na 26 marca – nastąpi zmiana czasu na letni, tzn. przesuwamy zegarek o jedną godzinę do przodu.
  5. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Tematem obecnego numeru jest postać Św. Józefa.
  6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Pawła Witka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 82