II. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 MARCA 2017 r.

 1. Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na rzecz misji. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj po Mszach św. czynna jest Biblioteka Parafialna (ostatni dyżur po Mszy św. o 12.30).
 3. Msza św. Odnowy w Duchu Świętym będzie w czwartek o godzinie 19.00 w kaplicy. Odnowa zaprasza wszystkich chętnych na Mszę św. i modlitewne spotkanie.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami)::

Drogi Krzyżowe w piątki: dla dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Dla dzieci o godzinie 16.30. Po nabożeństwie wszystkie chętne dzieci zapraszamy do biblioteki parafialnej na spotkanie z Siostrą Barbarą – Dominikanką.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na Modlitwę Wokół Krzyża w piątek o godzinie 19.30 w kaplicy (z 31 marca na 1 kwietnia młodzi wybierają się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego).
 2. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Nasz Parafialny Zespół Caritas, na podobieństwo Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, rozprowadza także świece. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc potrzebującym, szczególnie na paczki świąteczne.
 3. Kandydatki do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie w środę 15 marca na godzinę 18.45 do kaplicy. Grupy męskie w czwartek 16 marca o godzinie 18.45. Obecność obowiązkowa. Prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania.
 4. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku 20 marca do środy 22 marca) potrwają rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
 5. Ofiary na cele remontowo-inwestycyjne parafii będziemy zbierać w przyszłą niedzielę. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać m.in. o sile modlitwy. Jest również kolejny numer dwumiesięcznika Misyjne drogi.
 7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Annę Kubiak, Wandę Kubiak-Czyż, Stefanię Wejman, Wandę Piniewską, Janinę Błaszak, Irenę Zielińską, Barbarę Przybysz, Andrzeja Jakubczyka, Wojciecha Dąbrowskiego, Macieja Borowiaka oraz Andrzeja Borowiaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 81