1. Niedziela Wielkiego Postu – 05 marca 2017 r.

 1. Kończymy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Moisés Marín Pérez. Dziękujemy ks. Mojżeszowi za podjęty trud i życzymy szczególnego Bożego wsparcia w jego pracy jako wychowawcy w Seminarium „Redemptoris Mater” w Warszawie.
 2. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 06 marca od godziny 17.00 do 18.00.
 3. Za zmarłych mężów i zmarłe żony, polecanych przez parafian będziemy się modlić w pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 4. Chłopców i dziewczęta, którzy chcą służyć jako ministranci i ministrantki, zapraszamy w poniedziałek na godzinę 17.00 do kościoła.
 5. Litanię do św. Brata Alberta odmówimy we wtorek w łączności z Mszami św. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia relikwii św. Brata Alberta.
 6. Msza św. Odnowy w Duchu Świętym będzie w czwartek o godzinie 19.00 w kaplicy. Ks. Michał zaprasza wszystkich chętnych na Mszę św. i modlitewne spotkanie.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątki: dla dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Dla dzieci o godzinie 16.30. Po nabożeństwie wszystkie chętne dzieci zapraszamy do biblioteki parafialnej na spotkanie z Siostrą Barbarą – Dominikanką.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na Modlitwę Wokół Krzyża w cztery piątki Wielkiego Postu o godzinie 19.30 w kaplicy (z 31 marca na 1 kwietnia młodzi wybierają się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego).
 2. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Nasz Parafialny Zespół Caritas, na podobieństwo Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, rozprowadza także świece. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz misji. Z tego powodu ofiary na cele inwestycyjne parafii będziemy zbierać w kolejną, trzecią niedzielę miesiąca.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. czynna będzie Biblioteka Parafialna (ostatni dyżur po Mszy św. o 12.30).
 5. Siostry Dominikanki zapraszają na musical poświęcony bł. s. Julii Rodzińskiej, męczennicy czasu II wojny światowej, która zginęła w obozie zagłady w Stutthofie. Musical odbędzie się 19 marca o godzinie 16.00 (niedziela) w Teatrze Miejskim. Bilety można nabyć po Mszach św. w zakrystii. Więcej o tej błogosławionej można dowiedzieć się na stronie facebooka wpisując: bł. s. Julia Rodzińska oraz oglądając zwiastun musicalu zamieszczony na naszej stronie parafialnej.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy oraz sanktuarium w Gidlach w dniach 29 i 30 kwietnia (sobota – niedziela). Po drodze także Świnice Warckie – miejsce narodzin i chrztu św. S. Faustyny Kowalskiej. Koszt wyjazdu 130 zł, prosimy zgłaszać się do przyszłej niedzieli – 12 marca.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”. W obecnym numerze m.in. Ojciec Leon Knabit o Wielkim Poście. Od obecnego numeru Przewodnik otrzymuje nową szatę graficzną.
 8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Urszulę Kamińską, Irenę Safian, Wandę Ostrowską oraz Andrzeja Kaszubę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 80