8. Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 roku

  1. W sobotę 25 lutego odbył się Bal Charytatywny w Rojewie organizowany przez Parafialny Zespół Caritas. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację tego balu, w szczególności ks. Marcinowi Łojko, bez którego pracy wydarzenie to nie doszłoby do skutku.
  2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 odbędzie się przyjęcie do grona ministrantów dotychczasowych kandydatów. Po tej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie chłopców i dziewczęta, którzy chcieliby zostać ministrantami, ministrantkami czy lektorkami.
  3. W środę, 01 marca, przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Na znak pokuty tego dnia przyjmujemy popiół na nasze głowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową będą o godzinie: 8.00, 9.30, 16.30, 18.00 i 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wolno najeść się jeden raz do syta, a dwa razy lekko się posilić. Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. W Środę Popielcową nie ma dyspensy od tych obowiązków.
  4. Przypominamy o bardzo ważnym uczynku chrześcijańskim, jakim jest jałmużna wielkopostna. W kaplicy wieczystej adoracji i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Od Środy Popielcowej nasz Parafialny Zespół Caritas, na podobieństwo Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, będzie rozprowadzał także świece. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
  5. W Środę Popielcową rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Moisés Marín Pérez. Mojżesz jest Hiszpanem, miał w ubiegłym roku rekolekcje dla gimnazjalistów i w jedną z niedziel Wielkiego Postu głosił homilie w czasie Mszy świętych.

  Program rekolekcji:

  Środa Popielcowa oraz I. Niedziela Wielkiego Postu: nauki na wszystkich Mszach Świętych.

  Kandydatów do bierzmowania z klas II. gimnazjalnych w Środę Popielcową zapraszamy na Mszę św. o godzinę 18.00. Po Mszy św. w kaplicy odbędzie się półgodzinne spotkanie.

  Czwartek: nauki na Mszach Świętych o godzinie 8.00 i 18.00. Zapraszamy szczególnie osoby starsze, chore, zmagające się ze swoim krzyżem codzienności. W trakcie Mszy św. będziemy udzielać chętnym sakramentu chorych.

  W czwartek po Mszy św. o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I. Komunii świętej w tym i w przyszłym roku, tzn. z klas III i II.

  Piątek: zapraszamy do przeżycia Drogi Krzyżowej po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 18.00.

  Sobota: na Mszę św. o godzinie 8.00 zapraszamy szczególnie członków wszystkich ruchów i stowarzyszeń parafialnych – zarówno starszych jak i młodych.

  W sobotę po Mszy św. o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas gimnazjalnych: I, II i III.

  1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  Drogi Krzyżowe w piątki: w tym tygodniu dla dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i o 18.00.

  Dla dzieci o godzinie 16.30. Po nabożeństwie wszystkie chętne dzieci zapraszamy do biblioteki parafialnej na spotkanie z Siostrą Barbarą – Dominikanką.

  Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

  1. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na Modlitwę Wokół Krzyża w cztery piątki Wielkiego Postu o godzinie 19.30 w kaplicy (z 31 marca na 1 kwietnia młodzi wybierają się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego).
  2. W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I. czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich. W I. piątek okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Z posługą sakramentalną do chorych w I. sobotę miesiąca (4 marca) udamy się od godziny 8.00.
  4. W tym tygodniu ze względu na Środę Popielcową i rekolekcje biuro parafialne czynne będzie jedynie w poniedziałek i sobotę.
  5. Siostry Dominikanki serdecznie zapraszają na musical poświęcony bł. s. Julii Rodzińskiej, męczennicy czasu II wojny światowej, która zginęła w obozie zagłady w Stutthofie. Musical odbędzie się 19 marca o godzinie 16.00 (niedziela) w Teatrze Miejskim. Bilety w cenie 25 zł można nabyć każdej niedzieli po Mszach św. w zakrystii. Więcej o tej błogosławionej można dowiedzieć się na stronie facebooka wpisując: bł. s. Julia Rodzińska oraz oglądając zwiastun musicalu zamieszczony na naszej stronie parafialnej.
  6. Serdecznie zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy oraz sanktuarium w Gidlach w dniach 29 i 30 kwietnia (sobota – niedziela). Po drodze chcemy odwiedzić miejscowość Świnice Warckie – miejsce narodzin i chrztu św. S. Faustyny Kowalskiej. Koszt wyjazdu 130 zł, prosimy zgłaszać się do 12 marca.
  7. Z inicjatywy biskupów diecezji leżących na terenie Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz władz samorządowych tego Województwa, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 26 stycznia 2017 r. zatwierdziła Św. Jana Pawła II jako patrona Województwa. Wszyscy mieszkańcy Województwa polecani są Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”. W obecnym numerze kolejna marcowa książeczka z modlitwami na każdy dzień. Jest także nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” – w tym bardzo ciekawym numerze dotąd niepublikowane w języku polskim niezwykłe historie interwencji św. Szerbala a także mało znane fakty z życia Rozalii Calakówny, której Pan Jezus objawił wolę Jego intronizacji we wszystkich krajach świata.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stefanię Ozorowską, Irenę Kudlinską, Teresę Mikołajczak, Juliannę Jonatowską, Stanisława Stróżykiewicza, Henryka Wilińskiego, Jana Konaszczyca oraz Edmunda Wawrzyniaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha 79