Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok – 1 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok 2017 i świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia jest także Światowym Dniem Pokoju. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godzinie 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na rozpoczęcie Nowego Roku.
 2. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 2 stycznia od godziny 17.00 do 18.00.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony, polecanych przez parafian. Przypominamy, iż imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 4. We wtorek w łączności z Mszami św. odmówimy Litanię do św. Brata Alberta. W pierwszy wtorek miesiąca w tym roku po Mszach św. będzie możliwość uczczenia relikwii św. Brata Alberta.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie w czwartek 5 stycznia na godzinę 19.00 do kaplicy. Obecność obowiązkowa! Prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania.
 7. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę (8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00). Ponieważ jest to również I. piątek miesiąca, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. Czwartkowa wieczorna Msza św. jest również z tej Uroczystości. Ponieważ 6 stycznia to także Misyjny Dzień Dzieci, składka przeznaczona jest na pomoc dla polskich misjonarzy. U ministrantów będzie można nabyć poświęcone kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.
 8. Ze względu na Uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Śpiew kolęd przy żłóbku w Uroczystość Objawienia Pańskiego i w przyszłą Niedzielę Chrztu Pańskiego o godzinie 10.30. Zapraszamy szczególnie dzieci.
 10. Ze względu na kolędę w pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia) nie ma nawiedzenia chorych z posługą sakramentalną.
 11. Z powodu kolędy do końca stycznia w dni powszednie Msze św. są jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – nie ma Mszy św. o godzinie 17.00. Do zakończenia kolędy – czyli do 2 lutego – biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00; pilne sprawy można załatwiać po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. przedpołudniowych w niedzielę.
 12. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 14. Spotkanie bożonarodzeniowe grup apostolskich parafii: Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Żywego Różańca, Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Pań sprzątających kościół i kaplicę będzie w niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godzinie 9.30.
 15. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na I. Bal Charytatywny w Rojewie w sobotę 25 lutego. Czas zabawy umilać będzie zespół „KORNEL” z Inowrocławia. Szczegółowych informacji udzielają oraz rozprowadzają bilety – ks. Marcin Łojko (tel. 724-150-060) oraz P. Dorota Matuszewska (tel. 695-203-945).
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika katolickiego – tematem obecnego numeru są Trzej Królowie. Jest również dwumiesięcznik Misyjne Drogi. Intencje Żywego Różańca podane są w dzisiejszym numerze Płomienia Ducha na niedzielę. Jest tam również plan kolędy na najbliższy czas.
 17. Plan kolędy na najbliższy tydzień.
 18. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zygmunta Pawlikowskiego, Bronisława Słabińskiego, Zofię Ronowicz oraz Barbarę Trawczyńską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 71