Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego. Na pamiątkę naszego chrztu dzisiaj na wszystkich Mszach św. będziemy pokropieni wodą z Jordanu, z miejsca w którym według tradycji Chrystus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia. Chociaż – zgodnie z polską tradycją – kolędy śpiewamy aż do 2 lutego, to jednak od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły, przypominający i uobecniający publiczną działalność Pana Jezusa.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
  3. Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych czynna jest Biblioteka Parafialna. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. 1 stycznia minęło 20 lat od chwili powołania do życia w naszej parafii koła Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej. To jedna z najliczniejszych i najprężniej działających grup w naszej wspólnocie parafialnej. Dziś liczy 59 członków. Msza św. z okazji 20.lecia SWPK A.G. w naszej parafii będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 15 stycznia o godzinie 9.30. Na tej Mszy św. będziemy prosili Pana Boga o życie wieczne dla zmarłych członków SWPK A.G. i o szczególne błogosławieństwo dla żyjących. Naszą modlitwą będziemy ogarniać również Pana Józefa Brzostka, wieloletniego przewodniczącego SWPK w naszej parafii, z okazji jego 90. rocznicy urodzin. Wszystkich a zwłaszcza Członków SWPK A.G. serdecznie na tę uroczystą Mszę św. zapraszamy. Po Mszy św. spotkanie w Sali konferencyjnej dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Żywego Różańca, Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Pań sprzątających kościół i kaplicę.
  6. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00. Pilne sprawy można załatwiać po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. przedpołudniowych w niedzielę.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika katolickiego – tematem dzisiejszego numeru jest historia arcybiskupa Antoniego Baraniaka, więzionego i torturowanego w czasach stalinowskich, później arcybiskupa poznańskiego. Plan kolędy na najbliższy czas podany jest w Płomieniu Ducha na niedzielę.
  8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janinę Pałąk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 72