Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą – 29 stycznia 2017 roku

 1. Od środy 1 lutego powraca w dni powszednie popołudniowa Msza św. o godzinie 17.00. Tak więc Msze św. w dni powszednie od 1 lutego będą o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy jednocześnie, że w dni powszednie (oprócz świąt i uroczystości) Msze św. są w kaplicy.
 2. W środę 1 lutego przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie.
 3. W czwartek – 2 lutego – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwana popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele będą o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tacy z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Klasztoru Sióstr Karmelitanek z Gniezna. Na wieczorną Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie świec, które zostaną poświęcone podczas Mszy św. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 4. W piątek 3 lutego w liturgii obchodzimy wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, za przyczyną którego Kościół prosi o uchronienie od chorób gardła. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo świecami św. Błażeja.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Duszpasterstwo Młodzieżowe DOMino zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w piątek 3 lutego na godzinę 19.00 do biblioteki parafialnej.
 7. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszą sobotę miesiąca (4 lutego) udamy się od godziny 8.00 (oprócz chorych, do których chodzi ks. Marcin Łojko, który był 28 stycznia).
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy się modlić za  Piotra Bartoszcze – pierwszego przewodniczącego „Solidarności Rolników Indywidualnych” z okazji jego 33. rocznicy śmierci.
 9. Jeszcze w tym tygodniu – ze względu na trwającą kolędę – biuro parafialne czynne będzie jedynie w sobotę od godziny 11.00 do 12.00. Pilne sprawy można załatwiać po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. w niedzielę.
 10. Kolędę kończymy w czwartek 02 lutego. Jest to ostatni dzień wizyt duszpasterskich dedykowany także tym, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kolędy wcześniej. Chęć przyjęcia kapłana w tym dniu prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach Świętych!
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” – w tym numerze wyjątkowy, bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem”. Modlitewnik na każdy dzień lutego. W naszej gazetce parafialnej jest podany plan kolędy a także intencje Żywego Różańca na miesiąc luty.
 12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Gabriela Trzoska oraz Andrzeja Prusaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 75