OGŁOSZENIA NA III. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 22 STYCZNIA 2017 ROKU

  1. W środę 25 stycznia, w Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, kończy się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godz. 11.00 do 12.00. Pilne sprawy można załatwiać po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli ok. godziny 8.30 oraz po Mszach św. w niedzielę.
  3. Kolędę kończymy w czwartek 02 lutego. Jest to ostatni dzień wizyt duszpasterskich dedykowany również tym, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kolędy wcześniej. Chęć przyjęcia kapłana w tym dniu prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach Świętych lub w biurze parafialnym!
  4. W sobotę 28 stycznia ks. Marcin Łojko nawiedzi swoich chorych z comiesięczną komunią św. od godziny 8.00. Pozostali kapłani nawiedzą swoich chorych w I. sobotę miesiąca 04 lutego.
  5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na Bal Charytatywny do Dworu Biesiadnego w Rojewie. Czas zabawy umilać będzie zespół “KORNEL” z Inowrocławia. Szczegółowych informacji udzielają oraz prowadzą kolportaż biletów – ks. Marcin Łojko (tel. 724-150-060) oraz P. Dorota Matuszewska (tel. 695-203-945).
  6. Tuż przed rozpoczynającymi się feriami szkolnymi organizowana jest akcja „Bezpieczne Ferie 2017”. Odbędzie się ona nad stawkiem w Parku Solankowym w czwartek 26 stycznia br. o godzinie 12.00. Akcję organizują Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zaprezentowane zostaną m.in. techniki: wyciągania człowieka gdy załamie się pod nim lód i samoratownictwa. Nie zabraknie fachowych informacji na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Dzieci, które przyjdą tego dnia na pokaz z własnoręcznie wykonanym rysunkiem, dotyczącym bezpiecznych zabaw zimowych, otrzymają upominki. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w tych pokazach.
  7. Zachęcamy do czytania Przewodnika katolickiego – tematem dzisiejszego numeru jest stulecie śmierci Św. Brata Alberta. Plan kolędy – już do końca – podany jest w Płomieniu Ducha na niedzielę. Jeśli przez jakieś niedopatrzenie jakieś domy zostały pominięte, to prosimy o informację o tym.
  8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Urszulę Bednarek oraz Bronisławę Cabańską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 74