IV Niedziela Adwentu 18 grudnia 2016 roku

 1. Zachęcamy do udziału w ostatnich Roratach, które w tym tygodniu będą od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00.
 2. W tym tygodniu będzie możliwość do skorzystania w naszej parafii z adwentowego sakramentu pokuty: w poniedziałek, wtorek i w środę od godziny 16.00 do 18.00 oraz w czwartek od godziny 15.00 do 20.00. Spowiedź św. adwentowa została rozłożona na 4 dni, aby każdy mógł w spokoju i bez kolejek skorzystać z tego sakramentu, dlatego prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień. W Wigilię oraz w Boże Narodzenie okazji do spowiedzi nie będzie.
 3. Ze względu na spowiedź i Wigilię Bożego Narodzenia BIURO PARAFIALNE w tym tygodniu czynne będzie jedynie w piątek. W poniedziałek, w środę i w sobotę biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne. W trakcie kolędy biuro parafialne czynne będzie jedynie w soboty.
 4. Spotkanie opłatkowe pieszej pielgrzymkowej grupy na Jasną Górę oraz dla Duszpasterstwa Młodzieżowego DOMino w piątek, 23 grudnia o godzinie 19.00, w Sali konferencyjnej.
 5. W sobotę 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. będzie jedynie rano o godzinie 8.00.
 6. Oczekując pamiątki Narodzenia Pana Jezusa w sobotę wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia Wigilii i całych Świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych i wstrzemięźliwość od alkoholu.
 7. O północy z soboty na niedzielę zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Składka z tacy podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 8. W Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msze święte tak, jak w niedziele, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. W I. Święto będzie również Msza św. o godzinie 8.00! W święto św. Szczepana (II. Święto – 26 grudnia) Msze św. również według porządku niedzielnego. W II. Święto na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy gościli nasz inowrocławski chór „Halka”. Kilka minut przede Mszą oraz po niej będziemy mogli wspólnie z chórem zaśpiewać najbardziej znane kolędy. Do wspólnego kolędowania serdecznie zapraszamy.
 9. W II. Święto – 26 grudnia – mija trzecia rocznica śmierci Ks. Prałata Franciszka Resiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Za śp. Księdza Prałata będzie sprawowana Msza św. o godzinie 9.30.
 10. W zakrystii można nabywać jeszcze świece Caritasu oraz poświęcone opłatki.
 11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – główny temat obecnego numeru, to Święty Józef; znajdziemy w nim także biografię papieża Franciszka, który w sobotę skończył 80 lat. Jest także dwumiesięcznik Miłujcie się. W naszym parafialnym pisemku Płomień Ducha na niedzielę podany jest ponownie plan spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Jest również podany przykładowy schemat przebiegu Wieczerzy wigilijnej.
 12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ryszarda Semrau, Andrzeja Moszczyńskiego, Leszka Baranowskiego i Wojciecha Grabowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!