III. Niedziela Adwentu 11 grudnia 2016 roku

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno-remontowe.
 2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza dzisiaj do wspólnej modlitwy różańcowej za miasto i wszystkich jego mieszkańców po Mszy św. o godzinie 11.00 przy krzyżu misyjnym przed naszym kościołem.
 3. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 4. Parafialny Punkt Caritas w dalszym ciągu prowadzi Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. W ramach tej pomocy rozprowadzane jest nadal sianko na stół wigilijny; do skarbonki w kościele i w kaplicy można składać ofiary pieniężne na ten cel. Do poniedziałku 12 grudnia prosimy przynosić przygotowane paczki, które dostarczone zostaną potrzebującym rodzinom.
 5. Do gorliwego i licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) i dorosłych. Msza św. roratnia w naszej parafii jest odprawiana od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie w środę 14 grudnia na godzinę 18.45 do kaplicy. Obecność obowiązkowa. Prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania.
 7. W tym tygodniu w inowrocławskich parafiach rozpoczynają się spowiedzi adwentowe. Plan tych spowiedzi zamieszczony jest w dzisiejszym numerze naszego parafialnego pisma „Płomień Ducha na niedzielę”. W naszej parafii spowiedź św. adwentowa będzie w przyszłym tygodniu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni adwentowe; nie będzie spowiedzi w Wigilię i w Święta Bożego Narodzenia.
 8. W związku ze spowiedziami w dekanacie, w tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne jedynie w poniedziałek i w piątek; w środę i w sobotę biuro będzie nieczynne.
 9. W zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych spoza stałej listy. Z posługą sakramentalną księża odwiedzą ich w najbliższą sobotę 17 grudnia od godziny 8.00.
 10. W zakrystii i w biurze parafialnym nadal można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritasu.
 11. We wtorek, 13 grudnia, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, na parkingu przed Bazyliką Imienia NMP („Ruina”) można będzie obejrzeć widowisko plenerowe przypominające autentyczne fakty z początku lat 80. w Inowrocławiu. Spektakl „Inowrocławskie obrazki ze stanu wojennego” przedstawią uczniowie Gimnazjum nr 2. Początek o godzinie 18.30. Po spektaklu w Bazylice koncert „Pamiętamy” w wykonaniu zespołu „Lux Vera”. Organizatorzy gorąco zapraszają.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze przeczytamy m.in. o śpiewającej włoskiej siostrze Cristinie.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stanisława Bogumił. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!