II. Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 roku

 1. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w roratach. Roraty w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00.
 2. Parafialny Punkt Caritas prowadzi Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nią. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 5 grudnia od godziny 17.00 do 18.00.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 4. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godzinie 8.00, 9.30, 17.00 i 18.00; na Mszy św. o godzinie 17.00 poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki, które otrzymają dzięki uprzejmości OO. Franciszkanów z Niepokalanowa.
 5. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest również świętem patronalnym Ruchu Oazowego. Z tego powodu w tym roku na Mszy św. o godzinie 17.00 będziemy gościli Oazę Dzieci Bożych z Inowrocławia i okolic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie dzieci z naszej parafii.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych: grupy św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Jacka Odrowąża i św. Teresy z Kalkuty, zapraszamy na adwentowy wieczór skupienia w piątek 9 grudnia na godzinę 19.00 do kaplicy. Pozostałe grupy: św. Brata Alberta, bł. Bernardyny Jabłońskiej i bł. Pier Giorgia Frassatiego, adwentowy wieczór skupienia będą miały w sobotę 10 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Różaniec za miasto przed naszym kościołem w przyszłą niedzielę 11 grudnia po Mszy św. o godzinie 11.00.
 8. W zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych spoza stałej listy chorych, do których chodzimy w I. soboty miesiąca. Z posługą sakramentalną księża odwiedzą tych dodatkowych chorych w sobotę 17 grudnia od godziny 8.00.
 9. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 10. Za tydzień zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. z okazji 25-lecia Radia Maryja wywiad z O. Tadeuszem Rydzykiem.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ewę Muszynkiewicz, Marię Ręczkowską, Kazimierza Witkowskiego oraz Ryszarda Sondeja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!