I. Niedziela Adwentu 27 listopada 2016 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki (które dzisiaj święcimy na zakończenie każdej Mszy św.) w cenie 2 zł za komplet (w komplecie 3 duże opłatki i 2 małe) oraz świece „Caritasu” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe świece w cenie 6 zł oraz kilka wzorów dużych w cenie 12 zł.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół „Caritas” rusza z kolejną edycją świątecznej paczki pod hasłem: “Być dobrym jak chleb“. Od dziś można zabierać z drzewka adwentowego serca z konkretna formą przygotowania paczki. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia tego pięknego dzieła miłosierdzia. Oprócz drzewka adwentowego do skarbon w kościele i w kaplicy można składać ofiary na ten cel. Wolontariusze Caritasu rozprowadzają również sianko na stół wigilijny a ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na żywność dla potrzebujących naszej parafii.
 3. Do udziału we Mszach Świętych ku czci Matki Bożej w Adwencie, tzw. Roratach zapraszamy dzieci, młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) i dorosłych. Dzieci zachęcamy do przygotowania i przychodzenie na Roraty z lampionami. W tym roku Roraty w naszej parafii będą się odbywać pod hasłem „W domu Królowej”. Uczestnicy Rorat będą mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru jasnogórskiego i cudownego obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi. Przez cały Adwent Maryja ze swojego domu na Jasnej Górze będzie wskazywać Drogę, będzie Przewodniczką na adwentowej drodze do Jezusa. Dodatkowym elementem tegorocznych Rorat jest skarbona, do której dzieci będą mogły wrzucać swoje prośby i podziękowania. Na zakończenie Rorat intencje wyślemy na Jasną Górę. Tam Paulini złożą je przed obrazem Matki Bożej. Roraty w naszej parafii będą sprawowane w kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca w łączności z Mszami św., za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30.
 6. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich chętnych gimnazjalistów i licealistów na spotkanie pilotażowe programu pt. „ZEJDŹ Z KANAPY” w piątek 2 grudnia o godzinie 19.30 w bibliotece.
 7. Do końca listopada można zapisywać się na wyjazd do Rygi – na Europejskie Spotkania Młodych w ramach Ruchu Taizé. Koszt: 250 zł + 55 euro. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.
 8. Kandydatów do bierzmowania z klas II. gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek na godzinę 18.45 do kaplicy.
 9. Z okazji pierwszej soboty miesiąca udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Marcin Łojko nawiedzi swoich chorych w czwartek 1 grudnia od godziny 8.00, pozostali kapłani nawiedzą swoich chorych w sobotę 3 grudnia od godziny 8.00. Dodatkowe nawiedzenie chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w sobotę 17 grudnia. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych do tego nawiedzenia w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. W sobotę ze względu na adwentowy dzień skupienia katechetów, który będzie miał miejsce w naszej kaplicy i Sali konferencyjnej, do godziny 13.00 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Tematem obecnego numeru jest problem bezdomności.
 12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Irenę Jaworską, Jolentę Strzelecką, Renatę Kowalską, Kazimierza Bekanowskiego oraz Edwarda Krajewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!