Boże Narodzenie 25 grudnia 2016 roku

  1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy serdeczne życzenia. Niech Boże Dzieciątko, Nadzieja człowieka i świata znajdzie w nas serca czyste, otwarte i pełne miłości. Niech Bóg, który wybrał Rodzinę jako miejsce swego przebywania, darzy Was zdrowiem, radością, miłością i pokojem, niezachwianą wiarą i nadzieją oraz błogosławi w każdym dniu Nowego Roku.
  2. Jutro w Święto św. Szczepana (II. Święto – 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary z tacy w II. Święto przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy gościli nasz inowrocławski chór „Halka”. Kilka minut przede Mszą oraz po niej będziemy mogli wspólnie z chórem zaśpiewać najbardziej znane kolędy. Do wspólnego kolędowania serdecznie zapraszamy.
  3. Jutro również mija trzecia rocznica śmierci Ks. Prałata Franciszka Resiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Za śp. Księdza Prałata będzie sprawowana Msza św. o godzinie 9.30.
  4. W piątek 30 grudnia Święto Świętej Rodziny. Tradycyjnie Święto to wypada w niedzielę po Bożym Narodzeniu. W tym roku jednak, ponieważ między Świętami a Nowym Rokiem nie ma niedzieli, obchodzone będzie w piątek. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich rodzinach, aby na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu były miejscem przebywania i wzrastania Jezusa.
  5. W sobotę, 31 grudnia wspomnienie Św. Sylwestra I, papieża. Kończymy Rok Pański 2016. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00, na której będziemy Panu Bogu dziękować za łaski otrzymane w mijającym roku; po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pokutno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2017 i świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Msze święte jak w każdą niedzielę – będzie również Msza św. o godzinie 8.00 i o godzinie 16.00! Po Mszy Świętej o godzinie 9.30 będzie nabożeństwo na rozpoczęcie Nowego Roku.
  7. Gdy na kalendarzu ukaże się data 25 lutego 2017 roku, a wskazówki zegara ku godzinie 19 chylić się zaczną, Parafialny Zespół Caritas ma zaszczyt zaprosić drogich parafian i wszystkich ludzi dobrej woli na I. Bal Charytatywny w gościnnych progach Dworu Biesiadnego w Rojewie. Czas tej zabawy umilać będzie zespół “KORNEL” z Inowrocławia. Szczegółowych informacji udzielają oraz prowadzą kolportaż biletów – ks. Marcin Łojko (tel. 724-150-060) oraz P. Dorota Matuszewska (tel. 695-203-945).
  8. Z powodu kolędy, od wtorku 27 grudnia – do końca stycznia, w dni powszednie Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00. Do zakończenia kolędy – czyli do 2 lutego – biuro parafialne czynne będzie jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00; pilne sprawy można załatwiać po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. przedpołudniowych w niedzielę.
  9. Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane „kolędą”. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła domowego z Kościołem parafialnym, a tym samym diecezjalnym i powszechnym. Jeśli będzie to możliwe, m.in. z powodu lekcji religii w szkole Księży Wikariuszy, będziemy starali się rozpoczynać kolędę od godziny 14.00. Tutaj mogą wyniknąć pewne niedogodności – niektórzy przecież pracują do późniejszych godzin. W takich przypadkach prosimy poinformować sąsiadów, abyśmy przyszli pod koniec dnia kolędowego. Dla tych, którzy z jakichś powodów nie będą mogli przyjąć kapłana z błogosławieństwem, będzie dodatkowy dzień na zakończenie kolędy w Święto Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego. Plan kolędy….
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Przewodniku katolickim jest dodatek w formie książeczki z modlitwami i rozważaniami na każdy dzień. Jest również świąteczne wydanie naszego parafialnego pisma Płomień Ducha. Z tego powodu nie ma dzisiaj „małej” wersji Płomienia Ducha. Zostały natomiast wydrukowane ogłoszenia parafialne z planem kolędy na najbliższy czas oraz intencje mszalne.