OGŁOSZENIA XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 roku

 1. Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii.
 2. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. dopołudniowych.
 3. Dzisiaj obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym dedykowany w tym roku naszym Siostrom i Braciom w Iraku. Docierające do nas informacje o ciągłych zamachach i śmierci niewinnych, a także obrazy z obozów dla uchodźców, nie pozwalają nam pozostać obojętnymi. Jest to okazja do podjęcia modlitwy o pokój na świecie. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca także do wsparcia materialnego potrzebujących. Dzisiaj po Mszach św. będziemy mogli złożyć na ten cel datek do puszek. Można to zrobić także w dniach od 01 listopada br. do 31 marca 2017 r., wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT – 2,46 zł brutto). Za pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Od czwartku przygotowujemy się do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w specjalnej nowennie. W ciągu tygodnia nowenna jest po każdej Mszy św. porannej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych, grupy: św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Jacka Odrowąża i św. Teresy z Kalkuty, zapraszamy na spotkanie w środę 16 listopada na godzinę 18.45 do kaplicy. Obecność obowiązkowa! Prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania i Nowego Testamentu.
 6. Kandydatów do bierzmowania z grupy św. Brata Alberta zapraszamy na spotkanie w piątek 18 listopada o godzinie 18.40 w bibliotece.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W czasie każdej Mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
 8. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to szczególny dzień zwracający naszą uwagę na Boga, który jest naszym Królem i Panem. Pismo Święte jest tego znakiem. Dlatego w przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. otrzymają na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcone modlitewniki jako małe „święte księgi” na ich miarę. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu.
 9. Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy na katechezy od najbliższej soboty 19 listopada. Spotkania potrwają przez 5 kolejnych sobót w Sali konferencyjnej zawsze od godziny 19.00.
 10. Ojcowie Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na Uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw spotka się z Tomaszem Budzyńskim (muzykiem, malarzem i poetą, który karierę zaczynał od punkowej Siekiery, by później związać się z zespołem Armia i z chrześcijańską formacją rockową 2Tm23). Po spotkaniu z artystą młodzież wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki na Eucharystię przy relikwiach błogosławionej Karoliny. Po Mszy św. posiłek i koncert chwały. Wyjazd w sobotę 19 listopada o godz. 8.45 sprzed naszego kościoła. Koszt: 20 zł. Zgłoszenia przez formularz elektroniczny do 16 listopada. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgody na udział w pielgrzymce od rodziców.
 11. W przyszłą niedzielę 20 listopada będziemy gościli w naszej parafii O. Wojciecha Tulskiego, Oblata z Laskowic, który wygłosi homilie oraz będzie rozprowadzał kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tematem obecnego numeru Przewodnika Katolickiego jest Dzień Kościoła Prześladowanego. Ojciec św. Franciszek zadaje pytanie, czy możemy ten świat urządzić lepiej?