OGŁOSZENIA Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2016 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Tekst Aktu drukujemy w dzisiejszej parafialnej gazetce.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii O. Oblata z Laskowic, który głosi homilie oraz rozprowadza kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach.
 3. Na Mszach św. dopołudniowych gościmy dzisiaj również zespół muzyczny „Reszta” z Chlewisk. Serdecznie witamy prowadzących i młodzież i dziękujemy za upiększenie naszych dzisiejszych liturgii.
 4. Dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. otrzymają dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcone książeczki. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu.
 5. Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy na katechezy w soboty o godzinie 19.00 w Sali konferencyjnej.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych grupy: św. Brata Alberta, bł. Bernardyny Jabłońskiej i bł. Pier Giorgia Frassatiego, zapraszamy na spotkanie we wtorek 22 listopada na godzinę  45 do kaplicy. Obecność obowiązkowa! Prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania. Kandydatów do bierzmowania z Grupy św. Urszuli Ledóchowskiej w piątek 25 listopada o godzinie 18.40 w bibliotece. Kandydatów do bierzmowania z klas I. gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 23 listopada na godzinę 18.00 do Sali konferencyjnej.
 7. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich chętnych na konferencję wprowadzającą w Adwent i adorację Najświętszego Sakramentu w piątek o godzinie 19.30 w kaplicy.
 8. W naszej parafii działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Rydze od 27 grudnia do 1 stycznia. Zapisy do dzisiaj – 20 listopada. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.
 9. Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza na Mszę św. w intencji kolejarzy i ich rodzin do kościoła Chrystusa Miłosiernego w czwartek 24 listopada na godzinę 18.00.
 10. Przyszła niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Od przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii lub w biurze parafialnym nabywać poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.
 11. Nasza Parafia posiada relikwie Św. Brata Alberta. 25 grudnia mija 100 lat od jego śmierci i z tego powodu w Kościele w Polsce rozpocznie się rok poświęcony temu Świętemu, który był przede wszystkim wielkim Apostołem Miłosierdzia. Nasz Parafialny Punkt „Caritas”, któremu patronuje św. Brat Albert, od przyszłej niedzieli rozpocznie Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Podobnie, jak w roku ubiegłym, aby przygotować paczki na Święta dla osób i rodzin potrzebujących, będą prowadzone różne inicjatywy, i tak: po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będzie rozprowadzane sianko na wigilijny stół, pod krzyżem w kościele lub w kaplicy można składać artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp., do skarbonki w kościele i kaplicy można składać ofiary na ten cel. Od przyszłej niedzieli w kościele będzie również specjalne adwentowe drzewko, na którym będą zawieszone serduszka z konkretnymi propozycjami paczek. Nie jesteśmy w stanie rozeznać wszystkich sytuacji osób potrzebujących, dlatego też mamy prośbę do parafian, aby zgłaszać do ks. Marcina Łojki osoby i rodziny, które są w trudnej sytuacji.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tematem nowego numeru Przewodnika Katolickiego jest intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla i Pana.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Irenę Dąbrowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!