I Ty bądź dobry jak chleb

Nasza Parafia posiada relikwie Św. Brata Alberta. 25 grudnia mija 100 lat od jego śmierci i z tego powodu w Kościele w Polsce rozpocznie się rok poświęcony temu Świętemu, który był przede wszystkim wielkim Apostołem Miłosierdzia.

Nasz Parafialny Punkt „Caritas”, któremu patronuje św. Brat Albert, od przyszłej niedzieli rozpocznie Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Podobnie, jak w roku ubiegłym, aby przygotować paczki na Święta dla osób i rodzin potrzebujących, będą prowadzone różne inicjatywy, i tak: po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będzie rozprowadzane sianko na wigilijny stół, pod krzyżem w kościele lub w kaplicy można składać artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp., do skarbonki w kościele i kaplicy można składać ofiary na ten cel.

Od przyszłej niedzieli w kościele będzie również specjalne adwentowe drzewko, na którym będą zawieszone serduszka z konkretnymi propozycjami paczek. Nie jesteśmy w stanie rozeznać wszystkich sytuacji osób potrzebujących, dlatego też mamy prośbę do parafian, aby zgłaszać do ks. Marcina Łojki osoby i rodziny, które są w trudnej sytuacji.