Oaza Dzieci Bożych

Oaza Dzieci Bożych – to najmłodsza z grup Ruchu Światło-Życie, którego założycielem był sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Podczas naszych spotkań staramy się poznać, co to jest Ruch Światło-Życie oraz zrozumieć sens i przesłanie płynące od ks. Blachnickiego czyli poczuć ducha oazowego. Oczywiście nie brakuje nam też zabawy. W naszym ambitnym planie zakładamy, że podczas przyszłych wakacji będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. Więcej informacji o naszym ruchu można zobaczyć na stronie: Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej – Oaza.pl.

Rekolekcje w Pakości

W dniach 25-29.06. Oaza Dzieci Bożych z naszej parafii, z parafii św. Ducha oraz z Gniezna odprawiła rekolekcje w Pakości. Jest to dopiero początek wielkiej przygody oazowej i przygotowanie do prawdziwych rekolekcji pierwszego stopnia na które pojadą – mamy nadzieję – w przyszłe wakacje. 

Rekolekcje te były również dobrą okazją by spędzić wspólny czas zarówno na modlitwie jak i na zabawie. I choć zaczęły się wakacje nie zabrakło również nauki na wesoło czyli eksperymentów na których można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy – na przykład jak samemu wyprodukować mydełko :).

Dziękujemy bardzo za pomoc prowadzeniu rekolekcji ks. Marcinowi – michalicie z Gniezna oraz animatorkom: Weronice, Kasi i Oliwii. Dzięki nim ten czas upłynął nam fantastycznie i jak zawsze za szybko 🙂

Bal świętych 2017