OGŁOSZENIA XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2016 roku

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek z okazji Dnia Papieskiego. Na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin nasza Parafia zebrała 1.680,00 zł.
 3. Dzisiaj (niedziela) o godzinie 12.30 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym roku obchodziły lub będą obchodziły 25. rocznicę ślubu. Zapraszamy także rodziny, bliskich i znajomych Srebrnych Jubilatów, abyśmy mogli wspólnie modlić się w ich intencji.
 4. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce jest dzień liczenia wiernych uczestniczących we Mszach św. organizowany przez Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce.
 5. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są codziennie w kościele o godzinie 17.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godz. 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 6. W odpowiedzi na zaproszenie na Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, parafia nasza organizuje wyjazd do Łagiewnik w dniu 19. listopada. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 100,00 zł. W przyszłą niedzielę w naszej parafialnej gazetce będzie wydrukowana Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana, do odmawiania której zachęca nas dzisiejszy list Episkopatu. W dni powszednie w czasie Mszy św. czytane są stosowne rozważania ukazujące tajemnicę Chrystusowego królowania.

 7. W środę 19 października w liturgii przypada wspomnienie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Na zakończenie Mszy św. porannej oraz w łączności z Różańcem odmówimy litanię za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego oraz będziemy mogli uczcić Jego relikwie. W sobotę natomiast w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Z okazji Tygodnia Misyjnego będziemy gościli w naszej parafii ks. Aleksandra Hamalijczuka, który jest kapłanem diecezji Łuckiej na Wołyniu (Ukraina), proboszczem dwóch parafii: w Torczynie – byłej siedzibie biskupów łuckich i w Zaturcach. Ks. Aleksander będzie głosił homilie, a po Mszach św. będziemy mogli go wspomóc ofiarami składanymi do puszek.
 9. Informacja dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców: Ze względu na dużą ilość dzieci, Uroczystość Pierwszej Komunii św. w przyszłym roku w niedzielę 28 maja przeprowadzona będzie w dwóch turach: dzieci z klas: III a, b, c, d, e – ze Szkoły Podstawowej nr 11 będą miały swoją Uroczystość o godzinie 10.30; natomiast dzieci z klas: III f, g, h ze Szkoły Podstawowej nr 11, z „Jagiellonki” oraz z pozostałych szkół o godzinie 12.30. W naszej parafii w Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci w niedzielne popołudnie nie ma dodatkowego nabożeństwa w kościele.
 10. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych, Grupy: św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Jacka Odrowąża i św. Teresy z Kalkuty, zapraszamy na spotkanie w środę 19 października na godzinę 18.45 do kaplicy; z Grupy bł. Bernardyny Jabłońskiej w piątek 21 października o godzinie 18.40 w bibliotece. Pozostałe Grupy: św. Brata Alberta i bł. Pier Giorgia Frassatiego w następną środę 26 października o godzinie 18.45 w kaplicy. Obecność obowiązkowa! Prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania.
 11. Darmowe zajęcia nauki gry na gitarze (w piątki o godzinie 16.30) oraz korepetycje z matematyki (w czwartki o godzinie 15.30) w ramach projektu „Kuźnia Młodych”, ze względu na remont plebanii Świętego Krzyża, do końca października odbywać się będą w naszej parafialnej bibliotece.
 12. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas II. szkół podstawowych w sprawie I. Komunii św. w 2018 r. odbędzie się w przyszłą niedzielę 23 października po Mszy św. o godzinie 11.00 w kaplicy.
 13. W naszej parafii działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Rydze w ramach Ruchu Taize. Pielgrzymka potrwa od 27 grudnia do 1 stycznia. Po drodze zwiedzimy Wilno. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat (koszt 250 zł + 55 €). Zapisy do 20 listopada. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.
 14. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich i o modlitwie za zmarłych. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie liczby pojedynczej. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. W naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00.
 15. Koinonia Jan Chrzciciel i MDK Pszczółka zapraszają dzieci od 5 do 12 lat na IV Bal Wszystkich Świętych. Impreza odbędzie się 31 października w MDK na ul. NMP 14, od godz. 17.00 do 19.00. Wstęp wolny z wejściówką, koniecznie w przebraniu świętego lub anioła. Wejściówki są dostępne w MDK Pszczółka a także w naszej parafii w zakrystii. W trakcie balu odbędą się warsztaty dla rodziców.
 16. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Tematem obecnego numeru jest ochrona życia. W tym tygodniu jest również nasze duże czasopismo „Płomień Ducha” w cenie 3,00 zł. Z tego powodu nie ma „Płomienia Ducha na niedzielę” – są jedynie wydrukowane intencje i ogłoszenia.
 17. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Sewerynę Ćwiklińską, Marię Kowalską, Andrzeja Kiliszewskiego, Łucjana Karskiego i Władysława Cebulę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!