XVI. Niedziela Zwykła – 17 lipca 2016 roku

  1. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne parafii.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę na działalność misyjną Ks. Grzegorza Pawlaczyka, który zebrał do puszek 5.245,00 zł. W imieniu Ks. Grzegorza składam wszystkim serdeczne podziękowania.
  3. W najbliższą środę 20 lipca do naszego miasta przybędą Pielgrzymi z Kanady i Niemiec, aby wziąć udział w tzw. Dniach w Diecezji, które są preludium do Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Inowrocławia i okolic do włączenia się w to świętowanie razem z pielgrzymami. Jednym z wyrazów gościnności może być wywieszenie flag narodowych i kościelnych czy własnoręcznie wykonanych banerów powitalnych, ponieważ pielgrzymi podczas gry miejskiej dotrą do większości zakątków naszego miasta. Dokładny program pobytu Pielgrzymów drukowany jest w dzisiejszym numerze „Płomienia Ducha na niedzielę”.
  4. Zapraszamy też chętnych do wyjazdu do Gniezna na Dzień Wspólnoty w sobotę 23 lipca (wyjazd bezpłatnym pociągiem o 8.26 z Dworca PKP). Może jechać każdy chętny – nie tylko zagraniczni Pielgrzymi – trzeba się jedynie zarejestrować poprzez formularz elektroniczny – link do niego również w dzisiejszym numerze „Płomienia Ducha na niedzielę”.
  5. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Do tej chwili zapisało się ponad 60 osób. W miarę możliwości prosimy o zapisywanie się przez formularz elektroniczny (link na stronie dmdomino.pl). Szczegóły dotyczące rozpoczęcia pielgrzymki podamy w przyszłym tygodniu.
  6. Do momentu wyjścia grupy czerwono-żółtej można składać intencje modlitewne i ofiary na wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Prosimy wrzucać je do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej, a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Pielgrzymów można wesprzeć także przynosząc do zakrystii konserwy, dżemy, napoje. Za każdy dar serca pielgrzymi odwdzięczą się modlitwą w intencji ofiarodawców.
  7. Zbliża się też moment wyjazdu na powitanie pielgrzymów do Częstochowy od 10 do 13 sierpnia. Prosimy o regulowanie kosztów wyjazdu (400,00 zł) najpóźniej do końca lipca. Prosimy również o podawanie PESELu. W tej chwili jest jeszcze 6 miejsc wolnych.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” – m.in. przeczytamy w nim o powrocie OO. Franciszkanów do Inowrocławia do parafii Świętego Krzyża.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Henryka Skoniecznego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!