XV. Niedziela Zwykła – 10 lipca 2016 roku

1.Gościmy dzisiaj w naszej parafii byłego wikariusza Ks. Grzegorza Pawlaczyka, obecnie misjonarza w Rumunii. Serdecznie Ks. Grzegorza witamy. Ofiary zbierane po Mszach św. do puszek przeznaczone zostaną na jego działalność misyjną, a szczególnie na pomoc dla rumuńskiej młodzieży w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. 

2.Przypominamy o wakacyjnym układzie Mszy św. w dni powszednie Msze św. są o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. Nowością jest w niedziele Msza św. o godzinie 20.00.

3.Biuro parafialne w wakacje czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godziny 17.00 do 18.00. W soboty biuro nieczynne.

4.W dzisiejszą niedzielę – 10 lipca – w Markowicach o godzinie 16.00 Msza św. odpustowa dla chorych. Podczas Mszy św. udzielony zostanie chorym sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. – nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.

5.Biblioteka parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach Świętych – ostatni dyżur po Mszy Świętej o godzinie 12.30.

6.Odnowa w Duchu Świętym zaprasza chętnych na Różaniec za miasto i jego mieszkańców dzisiaj o godzinie 12.00 przy krzyżu misyjnym przed kościołem.

7.W środę z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 i procesję fatimską.

8.Kolejne spotkanie inowrocławskich wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży w środę 13 lipca o godzinie 20.00 w Sali konferencyjnej.

9.Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży DOMino w piątek 15 lipca o godzinie 19.30.

10.Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego. Spotkanie dla pielgrzymów wybierających się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę o godzinie 19.30 (początek w kaplicy a następnie odbiór pakietów w Sali konferencyjnej).

11.Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.

12.Prosimy o regulowanie kosztów wyjazdu (60 zł) na Mszę św. z Ojcem Świętym do Częstochowy najpóźniej do przyszłej niedzieli. Prosimy również o podawanie PESELu – konieczne jest to do ubezpieczenia. Niestety w tej chwili nie ma już miejsc wolnych na ten wyjazd (a jest jeszcze trochę osób chętnych), dlatego jeśli do przyszłej niedzieli nie zostanie wyjazd potwierdzony przez zapisane osoby, wówczas w ich miejsce zostaną wpisane nowe osoby.

13.Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne parafii.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” – m.in. przeczytamy w nim o Św. Janie Pawle II jako inicjatorze Światowych Dni Młodzieży i o Jego spotkaniu z młodzieżą w Częstochowie w 1991 r.

15.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Wiolettę Wiśniewską, Stefanię Sawicką, Leokadię Słabosz i Michała Lewandowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!