XIV. Niedziela Zwykła – 03 lipca 2016 roku

1.Od 1. lipca wszedł wakacyjny układ Mszy św. W dni powszednie Msze św. są o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele Mszy św. o godzinie 16.00. Nowością jest natomiast w niedziele Msza św. o godzinie 20.00. Zachęcamy wszystkich chętnych do korzystania z możliwości uczestniczenia w tej późniejszej Mszy św.

2.Biuro parafialne w wakacje czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00. W soboty biuro nieczynne!!!

3.W dzisiejszą niedzielę – 03 lipca – w Markowicach mają miejsce uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej oraz obchody I. rocznicy ustanowienia bazyliki mniejszej. Przewodniczy tym uroczystościom Nuncjusz Apostolski Ks. Abp Celestino Migliore. Główna suma odpustowa o godz. 12.00. Ks. Jacek Dziel – Kustosz Sanktuarium – serdecznie zaprasza do udziału w tych uroczystościach. W przyszłą niedzielę 10. lipca na Mszę św. o godzinie 16.00, sprawowaną przez ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, Ks. Kustosz zaprasza chorych. Podczas Mszy św. udzielony zostanie chorym sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. – nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.  Szczegóły na plakacie oraz w „Płomieniu Ducha na niedzielę”.

4.Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek od godziny 17.00 do 18.00.

5.W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.

6.We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.

7.W I. czwartek miesiąca po Mszy św. porannej za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.

8.W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii byłego wikariusza ks. Grzegorza Pawlaczyka, obecnie misjonarza w Rumunii. Ofiary zbierane po Mszach św. do puszek przeznaczone zostaną na jego działalność misyjną, a szczególnie na pomoc dla rumuńskiej młodzieży w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Z tego powodu składka budowlana będzie w kolejną – trzecią niedzielę miesiąca.

9.Biblioteka parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych – ostatni dyżur po Mszy Świętej o godzinie 12.30.

10.Odnowa w Duchu Świętym zaprasza chętnych na Różaniec za miasto i jego mieszkańców w przyszłą niedzielę 10 lipca o godz. 12.00 przy krzyżu misyjnym przed kościołem.

11.20. lipca rozpoczną się tzw. Dni w Diecezjach, które są preludium do Światowych Dni Młodzieży. W naszym mieście gościć będziemy pielgrzymów z Kanady i Niemiec. To święto nas wszystkich, dlatego zapraszamy mieszkańców Inowrocławia i okolic na ceremonię otwarcia w czwartek 21. lipca o 10.30 na Rynku (towarzyszyć temu będą różne występy i poczęstunek). W niedzielę 24. lipca od godz. 16.00 rozpocznie się w Parku Solankowym „Bal Świętych” i pożegnanie pielgrzymów. Młodzież ponadto zapraszamy na bezpłatny wyjazd pociągiem do Gniezna 23. lipca na tzw. Dzień Centralny Dni w Diecezji. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina Przybylskiego lub przez formularz elektroniczny.

12.Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze, które potrwają od 2 do 10 sierpnia będą słowa: „Zalogowani przez chrzest”. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży zwracamy się z prośbą do wszystkich pielgrzymów o podjęcie decyzji i jak najszybsze zapisywanie się do 11 lipca. W miarę możliwości prosimy o zapisywanie się przez formularz elektroniczny (link na stronie www.dmdomino.pl). W zakrystii można pobrać formularze papierowe. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.

13.Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”. W „Płomieniu Ducha na niedzielę” podane są intencje Żywego Różańca na lipiec.

15.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jana Krzemionkę oraz Janinę Mikulską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!