XIII. Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2016 roku

1.W ubiegłą niedzielę na wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży ofiarowaliśmy 2.205,00 zł. Za ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!

2.Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu do czwartku 30 czerwca o godzinie 17.30.

3.W poniedziałek 27. czerwca obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W łączności z Mszami odmówimy nowennę.

4.W środę 29. czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w dni powszednie (o 8.00, 17.00 i 18.00).

5.W piątek 1. lipca I. piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. przed Mszami św.

6.W sobotę, 2 lipca od godziny 8.00 księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych – oprócz ks. Marcina Łojko. Ks. Marcin Łojko uda się do swoich chorych w sierpniu.

7.Od piątku 1. lipca wchodzi wakacyjny układ Mszy św. W dni powszednie Msze św. będą o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00. Nowością będzie natomiast w niedziele Msza św. o godzinie 20.00. Zachęcamy szczególnie działkowiczów, wypoczywających, unikających upałów i wszystkich chętnych do korzystania z możliwości uczestniczenia w tej późniejszej Mszy św.

8.W przyszłą niedzielę 3 lipca w Markowicach odpust ku czci Matki Bożej. Główna suma odpustowa o godzinie 12.00. Szczegóły na plakacie.

9.Osoby, które zgłosiły się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dzisiaj (niedziela 26 czerwca) o godz. 16:00 w Domu Parafialnym „Zwiastun”, przy parafii Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, ul. Plebanka 18. Jeśli ktoś chce się jeszcze dopisać do listy może to zrobić jeszcze dzisiaj po Mszach u ks. Marcina Przybylskiego.

10.20 lipca rozpoczną się tzw. Dni w Diecezjach, które są preludium do Światowych Dni Młodzieży. W naszym mieście gościć będziemy pielgrzymów z Kanady i Niemiec. Rodziny, które zgłosiły chęć ugoszczenia ich w domach, a także osoby, które chcą pomóc w organizacji tych dni, zapraszamy na spotkanie w piątek 1. lipca o 19.30 do Biblioteki Parafialnej.

11.Młodzież zapraszamy do udziału w Nocy Młodych w Markowicach – 2. lipca od godziny 21.00. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina Przybylskiego.

12.2 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Powrót z Jasnej Góry 11 sierpnia. Koszt pielgrzymki to ok. 120 zł. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży zwracamy się z prośbą do wszystkich pielgrzymów o podjęcie decyzji i jak najszybsze zapisywanie się! Najlepiej do 11 lipca. W miarę możliwości prosimy o zapisywanie się  przez formularz elektroniczny (link na stronie www.dmdomino.pl). W zakrystii można pobrać formularze papierowe. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.

13.Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, niech złożą je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” – w dzisiejszym numerze przeczytamy m.in. o wydarzeniach Czerwca 1956 roku w Poznaniu. W części gnieźnieńskiej podane są zmiany proboszczowskie i wikariuszowskie w naszej Archidiecezji. Po dłuższym czasie ukazał się także kolejny numer naszego „dużego” pisma parafialnego „Płomień Ducha” – zachęcamy do jego nabywania. Do pisma jest dodatek w postaci intencji mszalnych i ogłoszeń.

15.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Halinę Bogumił. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje czy urlopy życzymy dobrego wypoczynku            i zachęcamy jednocześnie, aby na wakacyjnych szlakach byli świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego!