XII. Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016 roku

1.Dzisiaj dzieci z „Oazy Dzieci Bożych”, ministranci i lektorzy po Mszach świętych zbierają do puszek ofiary na wakacyjny wypoczynek. Za pomoc dzieciom i młodzieży z naszej parafii składamy serdeczne: Bóg zapłać!

2.Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu: każdego dnia oprócz soboty o godzinie 17.30; w sobotę o godzinie 8.30.

3.W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.Przychylając się do próśb młodzieży, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II. odbędzie się w dwóch terminach: we wtorek 21 czerwca i w środę 22 czerwca o godzinie 18.45 w kaplicy. Prosimy wybrać dogodny dla siebie termin. Obecność obowiązkowa!

5.Ze względu na zbyt małą liczbę chętnych osób zostaje odwołany wyjazd parafialny od 12 do 16 września do Wilna. Jedna osoba wpłaciła zaliczkę – prosimy o odebranie tej zaliczki. Podobną pielgrzymkę organizuje Bazylika Imienia NMP – czyli tzw. „Ruina” w dniach 27-30. czerwca. Ks. Dariusz Żochowski posiada jeszcze kilka miejsc wolnych, więc jeśli komuś odpowiada ten termin, może zgłosić się do ks. Dariusza.

6.Osoby, które zgłosiły się na wyjazd lub chcą się jeszcze dopisać do listy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie,  zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 czerwca o godz. 16.00 w Domu Parafialnym „Zwiastun”, przy parafii Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, ul. Plebanka 18.

7.2 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Powrót z Jasnej Góry 11 sierpnia. Koszt pielgrzymki to ok. 120 zł. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży zwracamy się z prośbą do wszystkich pielgrzymów o podjęcie decyzji i jak najszybsze zapisywanie się – do 11 lipca. W miarę możliwości prosimy o zapisywanie się przez formularz elektroniczny. W zakrystii można pobrać formularze papierowe. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego. Najbliższe spotkanie przedpielgrzymkowe dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy 24 czerwca o godz. 19.30 w kaplicy.

8.Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, niech złożą je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.

9.Od 1. lipca wchodzi wakacyjny układ Mszy św. W dni powszednie Msze św. będą o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00. Nowością będzie natomiast w niedziele Msza św. o godzinie 20.00. Zachęcamy szczególnie działkowiczów, wypoczywających, unikających upałów i wszystkich chętnych do korzystania z możliwości uczestniczenia w tej późniejszej Mszy św.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” – w dzisiejszym numerze przeczytamy m.in. o tzw. Mszy Trydenckiej, czyli o liturgii sprzed Soboru Watykańskiego II; jest także kolejny numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

11.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Benedyktę Kozak, Jana Banaszaka i Barbarę Nowak, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godzinie 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!