XI. Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016 roku

 

 

 

1.W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca, tzw. składka budowlana.

2.Dzisiaj po Mszach św. czynna jest Biblioteka Parafialna. Ostatni dyżur po Mszy św. o godzinie 12.30.

3.Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu: każdego dnia oprócz soboty o godzinie 17.30; w sobotę o godzinie 8.30.

4.W poniedziałek – 13. dzień miesiąca – po Mszy św. o godzinie 18.00 Procesja Fatimska.

5.W piątek 17 czerwca obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego relikwie posiadamy w kaplicy. Jest to także święto patronalne naszego Parafialnego Oddziału „Caritas”. W intencji wszystkich wolontariuszy „Caritas” i ich rodzin będzie sprawowana Msza św. o godzinie 18.00.  Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich zaangażowanych w posługę charytatywną w naszej parafii, ich rodziny oraz te osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc innym. Po Mszy św. spotkanie dla tych osób w Sali konferencyjnej.

6.W sobotę w Gnieźnie organizowany jest dzień skupienia dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich A.G. Jeśli są chętni na wyjazd, to prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

7.Kandydatów do bierzmowania z klas I. zapraszamy na spotkanie podsumowujące w środę 15 czerwca na godz. 18.45 do kaplicy. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II. odbędzie się w przyszłym tygodniu (we wtorek 21 czerwca o godz. 18.45 w kaplicy). Obecność obowiązkowa!

8.Za tydzień dzieci z „Oazy Dzieci Bożych”, ministranci i lektorzy po Mszach świętych będą zbierać do puszek ofiary na wakacyjny wypoczynek.

9.Jeszcze dzisiaj (ostateczny termin) można zgłaszać się na wyjazd parafialny od 12 do 16 września do Wilna. Niestety zgłosiło się bardzo mało chętnych więc jeśli nie będzie więcej osób, wyjazd zostanie odwołany.

10.2 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Zalogowani przez chrzest”. Powrót z Jasnej Góry 11 sierpnia. Zmieniona została forma pielgrzymowania. Z Gniezna wyruszy sześć grup regionalnych, co w praktyce oznacza łączenie dotychczasowych grup. Grupa czerwono-żółta z Inowrocławia i grupa błękitno-żółto-zielona z Mogilna pójdzie jako GRUPA REGIONALNA INOWROCŁAW pod przewodnictwem ks. Marcina Przybylskiego i pod duchową opieką o. Grzegorza Sucheńskiego OFMCap. Koszt pielgrzymki to ok. 120 zł. Dostępne są formularze elektroniczny i papierowy. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży zwracamy się z prośbą do wszystkich pielgrzymów o podjęcie decyzji i jak najszybsze zapisywanie się. Najlepiej do 11 lipca. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego i na stronie www.dmdomino.pl

11.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Mariana Górajczyka i Henryka Wójcika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!