X. Niedziela Zwykła – 05 czerwca 2016 roku

1.Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako IX. Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.W dzisiejszą niedzielę Ojciec Święty Franciszek kanonizuje w Rzymie O. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, patrona życia poczętego. Życiorys O. Stanisława oraz historia kanonizacji w dzisiejszym numerze Przewodnika Katolickiego.

3.Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 6 czerwca od godziny 17.00 do 18.00.

4.W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.

5.We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.

6.We wtorek 7 czerwca przypada druga rocznica ingresu Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski. W naszych modlitwach pamiętajmy o ks. Prymasie.

7.Próby liturgiczne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek i w środę o godzinie 19.00. W środę (w miarę możliwości) zapraszamy kandydatów ze świadkami. Okazja do spowiedzi św. dla kandydatów i ich świadków w środę o godzinie 20.00.

8.W czwartek dnia 9 czerwca nasza parafia będzie przeżywała wizytację duszpasterską, którą przeprowadzi Jego Eminencja Ksiądz Prymas Arcybiskup Wojciech Polak – Metropolita Gnieźnieński. Ksiądz Prymas będzie w naszej parafii od godziny 13.30.

Program i zaproszenie:

Godzina 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (kaplica).

Godzina 15.15 – spotkanie w Sali konferencyjnej – zapraszamy na to spotkanie: Żywy Różaniec, Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorki NSPJ, Panie dbające o porządek w kościele i kaplicy, Parafialną Radę Duszpasterską, Parafialną Radę Ekonomiczną, Poradnictwo Rodzinne, Odnowę w Duchu Świętym, Duszpasterstwo Młodzieżowe DOMino, Lektorów i ministrantów, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

Godzina 17.00 – główna Msza Święta wizytacyjna z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Zapraszamy Parafian, dzieci pierwszokomunijne i te, które obchodziły rocznicę I. Komunii Świętej w albach oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

9.W czwartek nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.

10.Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu: niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i piątek godzina 17.30; czwartek i sobota godzina 8.30.

11.W sobotę 11 czerwca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić w szczególny sposób w intencji ks. Piotra Franków z okazji 80. rocznicy jego urodzin.

12.W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, tzw. składka budowlana.

13.Za tydzień czynna będzie Biblioteka Parafialna. Ostatni dyżur po Mszy św. o godzinie 12.30.

14.Dekretami z dnia 06 maja 2016 roku Ksiądz Prymas zatwierdził skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej (na okres trzech lat) oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej (na okres sześciu lat). Skład obu Rad podany jest w dzisiejszym numerze „Płomienia Ducha na niedzielę”.

15.Do przyszłej niedzieli (ostateczny termin) prosimy o zgłaszanie się na wyjazd parafialny od 12 do 16 września do Wilna. Niestety zgłosiło się bardzo mało chętnych więc jeśli nie będzie więcej osób, wyjazd zostanie odwołany.

16.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marię Spychalską-Błaszak, Mariana Drzymałę, Halinę Jóźwiak, Stefana Karbownika, Walerię Krzemianowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!