VII. Niedziela Wielkanocna – 08 maja 2016 roku

1.Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci z klas III. przyjmą (przyjęły) po raz pierwszy Komunię św. Módlmy się w ich intencji, aby wytrwały w przyjaźni z Chrystusem aż do końca życia.

2.W ramach tzw. Białego Tygodnia od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci zapraszamy także każdego dnia (oprócz piątku) na nabożeństwa majowe o godzinie 17.30. W piątek dzieci zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 i po Mszy na Procesję Fatimską. Każdego dnia będziemy się modlić w następujących intencjach: – poniedziałek: za rodziców; – wtorek: za babcie i dziadków; – środa: dzień misyjny – za dzieci w krajach misyjnych; – czwartek: za kapłanów, nauczycieli i wychowawców; – piątek: Dzień Fatimski – za wszystkich ludzi na całym świecie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z dziećmi i za dzieci.

3.Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca, będzie za dwa tygodnie 22 maja o godzinie 11.00.

4.Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30. Po Mszy św. porannej oraz w łączności z nabożeństwem majowym Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5.Dzisiejsza niedziela 8 maja jest z woli Ojca Świętego Franciszka dniem solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Kościół w Polsce pragnie okazać solidarność ofiarom kataklizmu poprzez modlitwę i ofiarę. Z tego względu po Mszach Świętych jest zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

6.Dzisiejsza niedziela jest drugą miesiąca – ofiary na tacę przeznaczone zostają na inwestycje parafialne.

7.Dzisiaj po Mszach św. czynna jest biblioteka parafialna. Ostatni dyżur po Mszy św. o godzinie 12.30.

8.Jutro, w poniedziałek, liturgiczne obchody Uroczystości Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

9.W piątek przypada 13. dzień miesiąca – jest to w tym roku pierwszy Dzień Fatimski – po Mszy św. o godzinie 18.00, czyli ok. 18.30 wyruszy Procesja Fatimska. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej; prosimy o przyniesienie świec.

10.W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godz. 12.30, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Andrzej Leppert, Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Chlewiskach. 

11.Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem w przyszłą niedzielę – w dzień naszego odpustu – przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00. Chętni będą mogli oddać krew. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.

12.Już dziś informujemy a jednocześnie zapraszamy te wszystkie małżeństwa, które w tym roku obchodziły już lub będą obchodzić 50. rocznicę swego ślubu. Msza św. dla wszystkich dostojnych jubilatów będzie w niedzielę 29 maja o godzinie 12.30. Zapraszamy także rodziny, bliskich i znajomych jubilatów, abyśmy mogli wspólnie modlić się w ich intencji.

13.Kandydatów do bierzmowania z kl. III (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 11 maja na godz. 18.45 do kaplicy. Obecność obowiązkowa!

14.Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę (15 maja) po Mszy św. o godz. 9.00 do kaplicy. 

15.Do końca maja wydłużamy zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Z naszej archidiecezji pielgrzymi będą jechać na spotkanie w dwóch grupach: na cały tydzień: od 25 lipca do 1 sierpnia; koszt 620 zł od osoby; na dwa dni z udziałem papieża: od 30 do 31 lipca; koszt 150 zł. W czerwcu, po zakończeniu zapisów, utworzone zostaną grupy na dwa wyjazdy pod opieką księży i wolontariuszy z naszych dekanatów. Sugerowany przedział wiekowy od 14 do 35 lat. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. Osoby, które już się zapisały, prosimy, aby w miarę możliwości dokonywały wpłat.

16.W sobotę 21 maja wyjazd do Lichenia o godzinie 8.00 sprzed kościoła. Zapisane osoby prosimy o wpłatę w wysokości 20,00 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

17.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze m.in. o cudach eucharystycznych. Jest także dwumiesięcznik Miłujcie się.

18.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Aleksandrę Cegielską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!