VI. Niedziela Wielkanocna – 01 maja 2016 roku

1.Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tym roku będą codziennie, tzn. w niedziele i w dni powszednie, o godzinie 17.30. Jeśli Msza św. w dni powszednie o godzinie 17.00 zakończy się wcześniej, to i tak nabożeństwa będziemy rozpoczynać o godzinie 17.30, dlatego przychodzących na nabożeństwa prosimy o poczekanie na zakończenie wcześniejszej Mszy św. albo na bardzo dyskretne wchodzenie do kościoła, aby nie przeszkadzać w uczestniczeniu we Mszy św. o godzinie 17.00. 

2.Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie przy kawie w Sali Konferencyjnej członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Żywego Różańca, Adoratorek NSPJ, Pań troszczących się o czystość w kościele i w kaplicy w poniedziałek 2 maja po Mszy św. o godz. 8.00 rano.

3.Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 2 maja od godziny 17.00 do 18.00. 

4.We wtorek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Msza św. w poniedziałek o godzinie 18.00 również z tej Uroczystości. Na Jasnej Górze – w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski – będzie miał miejsce tego dnia akt oddania Polski Matce Bożej. 

5.W I. czwartek miesiąca po Mszy św. porannej za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.

6.Kandydaci do bierzmowania z Grupy bł. Marii Karłowskiej będą mieli spotkanie w piątek 6 maja o godz. 19.00 (początek spotkania w kaplicy). Na to spotkanie zapraszamy także młodzież z duszpasterstwa DOMino.

7.W I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30 i w trakcie nabożeństwa majowego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W I. piątek miesiąca biuro parafialne będzie nieczynne.

8.Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w I. sobotę miesiąca (7 maja) od godz. 8.00 

9.Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III. przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Próby i katechezy liturgiczne dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców w środę 4 i w czwartek 5 maja o godz. 18.45 w kościele. Obecność obowiązkowa! Spowiedź św. dla tych dzieci w I. piątek miesiąca 6 maja od godziny 15.45.

10.Przyszła niedziela 8 maja jest z woli Ojca Świętego Franciszka dniem solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Kościół w Polsce pragnie okazać solidarność ofiarom kataklizmu poprzez modlitwę i ofiarę. Z tego względu w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

11.U ks. Marcina Przybylskiego można nadal zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. Tych, którzy już się zapisali, prosimy dokonywać kolejne wpłaty.

12.Przyszła niedziela jest drugą miesiąca – ofiary na tacę przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne.

13.Zgodnie z wcześniejszymi informacjami można zapisywać się na planowane wyjazdy parafialne w tym roku: 21 maja – Licheń: 20,00 zł od osoby; 10-13 sierpnia – na przywitanie pieszych pielgrzymów – Częstochowa – Kalwaria Zebrzydowska – Wieliczka – Kraków: 400,00 zł od osoby; 27 sierpnia – 03 września – wyjazd wypoczynkowy nad morze do Mrzeżyna: 800,00 zł od osoby; 12–16 września – Gietrzwałd – Święta Lipka – Wilno – Troki: 850,00 zł od osoby; 04–12 listopad – Ziemia Święta – 4.950,00 zł od osoby. Zgłoszenia na wyjazd do Ziemi Świętej do końca maja; zapisy na inne wyjazdy ograniczone ilością miejsc w autokarze. Osoby, które już zapisały się, prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza. 20-28 czerwca dodatkowy wyjazd wypoczynkowy nad morze do Dźwirzyna – szczegóły tego wyjazdu i zapisy u lektora P. Czesława Paczkowskiego.

14.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze m.in. ciekawa rozmowa o Prymasie Tysiąclecia z ks. Bronisławem Piaseckim, który był kapelanem kard. Stefana Wyszyńskiego przez siedem lat, aż do jego śmierci w 1981 r. Jest także dwumiesięcznik Miłujcie się. W Płomieniu Ducha na niedzielę podane są intencje Żywego Różańca na miesiąc maj.

15.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Grzegorza Wysockiego oraz Henryka Grabowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!