Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 22 maja 2016 roku

1.     Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci z klas IV. będą obchodziły Rocznicę swej I. Komunii św. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w ich intencji oraz intencji ich rodziców.

2.Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30 – w tym tygodniu także w Uroczystość Bożego Ciała.

3.W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00 – nie ma Mszy św. o godzinie 12.30!!! Na prośbę wielu Parafian w tym roku powracamy w Boże Ciało do parafialnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy w godzinach przedpołudniowych. Procesja ta będzie po Mszy św. o godzinie 11.00. Prosimy o zatroszczenie się o przygotowanie ołtarzy: 1. Duszpasterstwo DOMino z ks. Marcinem Przybylskim; 2. Wspólnotę Siloam z ks. Michałem Hinzem; 3. Lektorów i Ministrantów z ks. Marcinem Łojko; 4. Wspólnotę Żywego Różańca. Tła do wszystkich ołtarzy zostały ufundowane przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych i są do dyspozycji wraz ze stelażami w Sali konferencyjnej. Procesja pójdzie: ul. Jagiellońską w kierunku ul. Jagiełły, ul. Jagiełły, ul. Marulewską, ul. Lipową, ul. ks. Ziarniaka i zakończenie przy kościele. Zachęcamy do licznego udziału w naszym parafialnym „Bożym Ciele”. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a dzieci pierwszokomunijne do założenia alb na procesję. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00 przed zakrystią.

4.Kto ma ochotę i siły może wziąć udział w Ogólnomiejskiej procesji „Bożego Ciała”, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP – zakończenie procesji przy kościele Św. Barbary.

5.W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w Eucharystiach o godz. 18.00, po których będzie procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła (w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00). W Oktawie zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatków, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.

6.W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 12.30 zapraszamy te wszystkie małżeństwa, które w tym roku obchodziły już lub będą obchodzić 50. rocznicę swego ślubu. Na Mszy św. Dostojni Jubilaci odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy także rodziny, bliskich i znajomych jubilatów, abyśmy mogli wspólnie modlić się w ich intencji.

7.Kandydatów do bierzmowania z kl. III (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższy poniedziałek 23 maja na godz. 18.45 do kościoła. Obecność obowiązkowa! (Prosimy o przyniesienie jakiegoś naczynia i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania). Bierzmowanie w naszej parafii będzie w trakcie wizytacji duszpasterskiej, którą przeprowadzi ks. Prymas Abp Wojciech Polak dnia 9 czerwca.

8.Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy do udziału w XX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 4 czerwca. Informujemy, że mamy wejściówki do pierwszego sektora. Szczegóły wyjazdu na facebooku Regionalnego Centrum Przygotowań do ŚDM. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny! Ostateczny termin do 30 maja do północy lub do zamknięcia listy! Koszt: 30 zł. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.

9.Do końca maja można zapisywać się jeszcze na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.

10.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numeru m.in. o dwóch błogosławionych kapłanach męczennikach związanych z Inowrocławiem: ks. Władysławie Demskim, który był prefektem w Gimnazjum im. Kasprowicza w Inowrocławiu, a gdy wybuchła II wojna światowa i Niemcy zaaresztowali proboszcza parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny powierzono mu duszpasterską troskę o tę parafię oraz o ks. Stanisławie Kubskim – proboszczu parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu.

11.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stefana Szukalskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!