Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15 maja 2016 roku

1.Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.30 – przewodniczy jej i homilię głosi Ks. Andrzej Leppert, Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Chlewiskach. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny – rozpoczyna się okres zwykły roku kościelnego.

2.Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem dzisiaj przed kościołem podstawiony będzie /jest/ autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00. Chętni mogą oddać krew – te osoby muszą posiadać dowód osobisty. Prosimy o otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.

3.Jutro Święto NMP, Matki Kościoła oraz odpust w naszej kaplicy, która jest pod wezwaniem NMP, Oblubienicy Ducha Świętego. O godzinie 18.00 w kaplicy będzie suma odpustowa, której będzie przewodniczył oraz wygłosi homilię ks. kanonik Maciej Kuczyński, proboszcz parafii pw. Św. Małgorzaty w Kościelcu. 

4.Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza dzisiaj /niedziela 15 maja/ na Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godzinie 15.30 przed  Halą Sportowo-Widowiskową w Inowrocławiu. Marsz pod hasłem „Każde życie jest bezcenne” rozpocznie Ksiądz Prymas Wojciech Polak, który objął swoim patronatem tę inicjatywę. Marsz zakończy się na Skwerze największego obrońcy życia św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach.

5.Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci tła do ołtarzy na Boże Ciało i na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca, będzie za tydzień – niedziela 22 maja – o godzinie 11.00. Spowiedź dla tych dzieci w sobotę o godzinie 16.00.

7.Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30.

8.W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach.

9.W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

10.Wszystkich chłopców a także dziewczynki, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci i ministrantki, zapraszamy na spotkanie do kościoła w piątek o godzinie 16.00.

11.W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Ekwadoru zebraliśmy do puszek 1.730,00 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

12.Już dziś informujemy a jednocześnie zapraszamy te wszystkie małżeństwa, które w tym roku obchodziły już lub będą obchodzić 50. rocznicę swego ślubu. Msza św. dla wszystkich dostojnych jubilatów będzie za dwa tygodnie w niedzielę 29 maja o godzinie 12.30. Zapraszamy także rodziny, bliskich i znajomych jubilatów, abyśmy mogli wspólnie modlić się w ich intencji.

13.Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkanie dzisiaj (15 maja) po Mszy św. o godz. 9.30 do kaplicy. 

14.Młodzież gimnazjalną,  licealną i  studentów zapraszamy do udziału w XX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 4 czerwca. Szczegóły wyjazdu na facebooku Regionalnego Centrum Przygotowań do ŚDM.  Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny! Ostateczny termin do 30 maja do północy lub do zamknięcia listy! Koszt: 30 zł.

15.Do końca maja można zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.

16.W najbliższą sobotę 21 maja wyjazd do Lichenia o godzinie 8.00 sprzed kościoła. Zapisane osoby prosimy o wpłatę w wysokości 20,00 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

17.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – tematem obecnego numeru jest Zesłanie Ducha Świętego.

18.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Władysława Kolczyńskiego oraz Łucję Sebzdę, której pogrzeb będzie jutro o godzinie 9.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!