IX. Niedziela Zwykła – 29 maja 2016 roku

1.W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godzinie 12.30 będzie sprawowana w intencji wszystkich małżeństw naszej parafii, które w tym roku obchodziły już lub będą obchodzić 50. rocznicę swego ślubu. Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy życzenia szczególnych łask Bożych, zdrowia, wzajemnej miłości i szacunku.

2.Nabożeństwa majowe do wtorku – ostatniego dnia maja – o godzinie 17.30.

3.W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w Eucharystiach o godzinie 18.00, po których będzie procesja z Najświętszym Sakramentem – w środę połączona z nabożeństwem czerwcowym. W Oktawie zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatków, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.

4.W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godzinie 17.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji taka sama jak w Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy te same Wspólnoty, jak na Boże Ciało. W czwartek nie ma Mszy św. o godzinie 18.00. 

5.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także patronalne święto Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o godzinie 17.00 procesja eucharystyczna do ołtarza Serca Pana Jezusa. Prosimy Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa o przygotowanie tego ołtarza. Również na tę procesję zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i dzieci pierwszokomunijne. W piątek również nie ma Mszy św. o godzinie 18.00. W piątek ze względu na I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30. W piątek biuro parafialne będzie nieczynne.

6.Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek 3 czerwca o godzinie 16.00 w Sali konferencyjnej.

7.W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa czerwcowe w soboty będą o godzinie 8.30 rano, w pozostałe dni tygodnia o godzinie 17.30 – w tym tygodniu oprócz oktawy Bożego Ciała i Uroczystości NSPJ.

8.W I. sobotę miesiąca – 4 czerwca – od godziny 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych (ks. Marcin Przybylski uda się do swoich chorych w piątek 3 czerwca od godziny 8.00).

9.Przyszła niedziela będzie obchodzona jako IX. Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.Do 30 maja (do północy) można zapisywać się na wyjazd na XX. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 4 czerwca. Informujemy, że mamy wejściówki do pierwszego sektora. Koszt: 30 zł. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na spotkanie formacyjne przed wyjazdem w piątek 3 czerwca o godzinie 19.30.

11.Dobiega końca czas składania deklaracji na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Przybylskim.

12.W ostatnią sobotę w Gnieźnie ks. biskup Bogdan Wojtuś udzielił błogosławieństwa nowym ceremoniarzom, wśród których znaleźli się również nasi dotychczasowi lektorzy: Bartosz Baranowski, Michał Kruszelnicki, Andrzej Felski, Michał Szczęsny i Rafał Olewnik. Życzymy nowym ceremoniarzom, aby gorliwie i sumiennie wypełniali powierzone im obowiązki. Informacja na ten temat w dzisiejszym numerze „Płomieniu Ducha na niedzielę”.

13.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze m.in. wywiad z Ojcem świętym Franciszkiem O Kościele w Europie. Jest także dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”. W „Płomieniu Ducha na niedzielę” podane są intencje Żywego Różańca na miesiąc czerwiec.

14.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Kaziemierza Nitz, Juliannę Spajer, Franciszka Mielcarka oraz Marię Kossak, której pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!