IV. Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016 roku

1.Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkanocy – nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza – jest 53. Światowym Dniem Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku, w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, towarzyszy mu hasło „Powołani do Miłosierdzia”. W Płomieniu Ducha na niedzielę drukujemy z tej okazji obszerne fragmenty Orędzia Ojca Św. Franciszka.

2.Od poniedziałku do środy (od 18 do 20 kwietnia) w Inowrocławiu pielgrzymować będą symbole Światowych Dni Młodzieży podarowane przez papieża Jana Pawła II: Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas kolejnych wielkich spotkań Światowych Dni Młodzieży, ale nieustannie pielgrzymują po świecie z kraju do kraju, z kontynentu na kontynent. Są jak powiedział św. Jan Paweł II „niczym pochodnia podawana z rąk do rąk” i „jak świetlany znak ufności młodych pokoleń trzeciego tysiąclecia”. W naszej parafii symbole będą jutro – w poniedziałek 18 kwietnia od godziny 22.00 do 24.00 (oczekiwanie ze świecami na symbole od godziny 21.37 na placu przy kościele); we wtorek 19 kwietnia czuwanie przy symbolach od 6.00 do 7.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu i do wspólnej modlitwy.

3.Młodzież gimnazjalną i licealną (a także studentów) zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha w dniach od 21 do 24 kwietnia. Koszt pielgrzymki: 45 zł. Szczegóły na facebooku i na formularzach zgłoszeń, które są do pobrania w zakrystii lub u duszpasterzy. Każdy uczestnik powinien także zarejestrować się elektronicznie do 18 kwietnia (do północy).

4.Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki do Gniezna w czwartek 21 kwietnia. Zapraszamy do kościoła na dodatkową Mszę św. o godz. 9.00, po Mszy św. Pielgrzymka wyruszy około godziny 10.15.

5.W sobotę liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ks. Prymas Wojciech Polak zaprasza wszystkich do udziału w Uroczystościach odpustowych w sobotę i niedzielę 23 i 24 kwietnia: 

• I. Nieszpory w sobotę w Katedrze Gnieźnieńskiej o godzinie 19.30; po ich zakończeniu ok. godz. 20.30 wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha, św. Jana Pawła II i innych polskich świętych i błogosławionych do kościoła Św. Michała, gdzie będzie całonocne czuwanie. 

• W niedzielę o godz. 9.15 – procesja z kościoła św. Michała do Katedry i Msza św. na placu przed Katedrą. 

• O godz. 16.00 II. Nieszpory o Św. Wojciechu, a po nich zgodnie z tradycją ks. Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.

6.Spotkanie dla Oazy Dzieci Bożych (z Siostrą Barbarą) w piątek o 16.00 w Sali Konferencyjnej.

7.Do końca kwietnia można zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Z naszej archidiecezji pielgrzymi będą jechać na spotkanie w dwóch grupach: na cały tydzień: od 25 lipca do 1 sierpnia – koszt 620 zł od osoby; na dwa dni z udziałem papieża: 30 i 31 lipca – koszt 150 zł. Sugerowany przedział wiekowy od 14 do 35 lat. Zapisać się można u ks. Marcina Przybylskiego. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. Tych, którzy się zapisali, prosimy w miarę możliwości dokonywać kolejnych wpłat!

8.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać m.in. o długo oczekiwanej Adhortacji Ojca Św. Franciszka o małżeństwie i rodzinie, która ukazała się 08 kwietnia, pod tytułem: „Amoris laetitia” – Radość miłości.