III. Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – 10 kwietnia 2016 roku

1.Dzisiejsza niedziela – III. Wielkanocna – jest tzw. Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny. Na Mszach Św. homilie głosi ks. dr hab. Paweł Podeszwa – Biblista, wykładowca Pisma Świętego w naszym gnieźnieńskim seminarium duchownym. Serdecznie Księdza Profesora witamy.

2.Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.

3.Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

4.Dzisiaj (niedziela) po Mszach św. czynna jest Biblioteka Parafialna (ostatni dyżur po Mszy o 12.30).

5.Kandydatów do bierzmowania z kl. III (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 13 kwietnia na godz. 18.45 do kaplicy. Obecność obowiązkowa! (Prosimy o zabranie Ewangeliarzy i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania).

6.Spotkanie dla Oazy Dzieci Bożych (z Siostrą Barbarą) w piątek o 16.00 w Sali Konferencyjnej.

7.Młodzież gimnazjalną i licealną a także studentów zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha w dniach od 21 do 24 kwietnia. Koszt pielgrzymki: 45 zł (w tym ubezpieczenie, wyżywienie, śpiewnik, transport bagażu, powrót autobusem). Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego, na facebooku i na formularzach zgłoszeń, które są do pobrania w zakrystii.

8.Do końca kwietnia można zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Z naszej archidiecezji pielgrzymi będą mogli jechać na spotkanie w dwóch grupach: na cały tydzień: od 25 lipca do 1 sierpnia: koszt 650 zł od osoby lub jedynie na dwa dni z udziałem papieża: 30 i 31 lipca: koszt 150 zł. Sugerowany przedział wiekowy od 14 do 30 lat. Zapisywać się można u ks. Marcina Przybylskiego. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe.

9.W związku z naborem do gimnazjów, informujemy, że Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 3, mieszczącym się przy ul. Łokietka 3, odbędą się w poniedziałek 25 kwietnia 2016 r. od godz. 17.00. W tym dniu będzie można zapoznać się z oferta edukacyjną i zasadami przyjęcia do tej szkoły.

10.W tym tygodniu od 14 do 16 kwietnia odbędą się Ogólnopolskie obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. W Katedrze Gnieźnieńskiej główne uroczystości w czwartek 14. kwietnia o godzinie 17.00. W kościołach parafialnych naszej Archidiecezji tego dnia odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. (Zaproszenie Księdza Prymasa).

11.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Główny temat obecnego numeru to Chrzest Polski. 

12.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Henryka Przespolewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!