II. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 03 kwietnia 2016 roku

1.Dzisiaj II. Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez nasz parafialny Caritas.

2.W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną na ten dzień ze względu na Wielki Tydzień z 25 marca. W trakcie Mszy świętych można się będzie włączyć w duchową adopcję dziecka poczętego. W Parafii Zwiastowania NMP odpust parafialny o godzinie 18.00. Jest to zarazem pierwszy poniedziałek miesiąca, dlatego na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem. 

3.Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek, 04 kwietnia, od godz. 17.00 do 18.00.

4.We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.

5.W pierwszy czwartek miesiąca za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.

6.Przyszła niedziela – III. Wielkanocna – jest tzw. Niedzielą Biblijną. Na Mszach Św. homilie będzie głosił ks. dr hab. Paweł Podeszwa – Biblista, wykładowca Pisma Świętego w naszym gnieźnieńskim seminarium duchownym.

7.Dzieci pierwszokomunijne mogą odbierać pamiątki pierwszej spowiedzi w zakrystii po Mszach św. Spotkanie dzieci w piątek o godzinie 16.00. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

8.Kandydaci do bierzmowania z Grupy św. Wojciecha będą mieli spotkanie w piątek 08 kwietnia o godz. 19.00 (początek spotkania w kaplicy). 

9.W przyszłą niedzielę – II. miesiąca – ofiary na tacę przeznaczone będą na inwestycje parafialne.

10.W przyszłą niedzielę po Mszach św. czynna będzie Biblioteka Parafialna.

11.Młodzież gimnazjalną i licealną (a także studentów) zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha w dniach od 21 do 24 kwietnia. Hasłem pielgrzymki są słowa z Dziejów Apostolskich: „Ochrzczeni Duchem Świętym”. Koszt pielgrzymki: 45 zł (w tym ubezpieczenie, wyżywienie, śpiewnik, transport bagażu, powrót autobusem). Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego, na facebooku i na formularzach zgłoszeń, które są do pobrania w zakrystii. Każdy uczestnik powinien także zarejestrować się elektronicznie do 18 kwietnia (do północy).

12.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W obecnym numerze m.in. historia powstania obrazu Jezusa Miłosiernego, o tworzeniu ikon oraz o zmarłym w poniedziałek wielkanocny ks. Janie Kaczkowskim.

13.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Alicję Szulc, Wandę Biskup, Elżbietę Kilichowską oraz Andrzeja Wiśniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!