V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 MARCA 2016 r.

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Księdza Mariusza Marszałka, który pracuje w Archidiecezji Wileńskiej. Ksiądz Mariusz będzie głosił homilie oraz rozprowadzał książkę o błogosławionym Księdzu Michale Sopoćce w cenie 30,00 zł. Dochód ze sprzedaży książki oraz dobrowolne ofiary do puszek przeznaczone będą na pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu młodzieży z Litwy na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Po Mszach św. będzie możliwość obejrzenia w Sali konferencyjnej filmu „Ufam Tobie”.

2. Dzisiaj po Mszach św. czynna jest Biblioteka Parafialna – ostatni dyżur po Mszy św. o godz. 12.30.

3. Kandydatów do bierzmowania z klas II. zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 15 marca o godz. 16.30 do Sali konferencyjnej. 

4. Kandydatów do bierzmowania z kl. III. (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę, 16 marca na godz. 18.45 do kaplicy. Obecność obowiązkowa! (Prosimy o zabranie Ewangeliarzy i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania).

5. Prosimy o zgłaszanie chorych spoza stałej listy. Komunia św. wielkanocna dla tych chorych w najbliższą sobotę 19 marca od godziny 8.00.

6. Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę 19 marca od godziny 16.00 do 18.00 i od godziny 19.00 do 21.00; w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godziny 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. Harmonogram spowiedzi św. wielkanocnej w naszej parafii oraz w innych parafiach wywieszony jest w gablotach ogłoszeń oraz wydrukowany w „Płomieniu Ducha na niedzielę”. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Święta okazji do spowiedzi św. nie będzie. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment!

7. Zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Drogi Krzyżowe w piątki: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30.

Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii będzie w piątek, 18 marca, po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w oparciu o Całun Turyński w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kaznodzieję pasyjnego oraz na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego). Po Gorzkich Żalach jest możliwość obejrzenia w Sali Konferencyjnej dokumentalnego filmu o Całunie Turyńskim. Film ten trwa ok. godziny.

8. W sobotę 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w naszej Parafii o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00. W Parafii Św. Józefa suma odpustowa o godzinie 12.00. Ks. Radosław Orchowicz – Proboszcz Parafii Św. Józefa – serdecznie zaprasza na tę Mszę św.

9. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm oraz procesja na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 11.00 – poświęcenie palm oraz rozpoczęcie procesji przy zakrystii od ul. Ks. Ziarniaka.

10. W przyszłą niedzielę w ramach Diecezjalnego Dnia Młodzieży we wszystkich kościołach Archidiecezji Gnieźnieńskiej na polecenie Księdza Prymasa przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na dofinansowanie wyjazdu młodzieży z naszej Archidiecezji do Krakowa. Dodatkowo w naszej Parafii na Mszach świętych o godz. 9.30 i 11.00 grać będzie zespół ,,Syjon” z Parafii św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu. Po Mszach św. wystawią stoisko z gadżetami związanymi ze Światowymi Dniami Młodzieży. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie młodych ze Wschodu.

11. W dalszym ciągu można zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Szczegóły oraz zapisy u ks. Marcina Przybylskiego – zapisy do końca kwietnia.

12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Jest także czasopismo Misyjne Drogi.

13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Bogdana Wudniaka oraz Ireneusza Kickiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!