Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 27 marca 2016 roku

1.Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy spotkania Zmartwychwstałego – Żyjącego  Chrystusa pośród trudów codziennego życia. Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.

2.Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego. Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy za życzenia i modlitwy! W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie ubogich rodzin w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy Księżom Wikariuszom – ks. Marcinowi Łojko, ks. Marcinowi Przybylskiemu i ks. Michałowi Hinzowi za pięknie przygotowane liturgie, za ich przewodniczenie a szczególnie za trud włożony w wystrój kościoła. Bóg zapłać!

3.Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania będą o godz.: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00; nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00. 

4.W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego (o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i o 18.00). Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone zostają na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5.Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

6.Dzieci pierwszokomunijne mogą odbierać pamiątki swojej pierwszej spowiedzi św. w zakrystii po Mszach św.

7.Kandydaci do bierzmowania z Grupy św. Faustyny Kowalskiej będą mieli spotkanie w piątek 01 kwietnia o godz. 19.00 (początek spotkania w kaplicy).

8.W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Św.

9.Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę, 02 kwietnia od godz. 8.00.

10.Za tydzień druga Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do kościoła Chrystusa Miłosiernego na Uroczystości Odpustowe o godz. 15.00. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia, w trakcie którego mamy w szczególniejszy sposób uwrażliwić się na potrzeby ludzi ubogich, dlatego po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez nasz parafialny Caritas. 

11.Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego.  W Płomieniu Ducha na niedzielę podane są intencje Żywego Różańca na kwiecień oraz planowane wyjazdy parafialne w tym roku. Szczegóły tych wyjazdów zostaną podane po Wielkanocy.