IV Niedziela Wielkiego Postu 06 marca 2016 r.

 

1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.

2. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.

3. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek, 07 marca, od godz. 17.00 do 18.00.

4. Od poniedziałku do środy potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych.
Nauki rekolekcyjne:

– Poniedziałek: dla „0” i klas I-III o godz. 8.30; dla klas IV-VI o godz. 10.00;
– Wtorek: dla klas IV-VI o godz. 8.30; dla „0” i klas I-III o godz. 10.00 – po zakończeniu tego spotkania przygotowanie do sakramentu pokuty dla klas III;
– Środa: dla „0” i klas I-III o godz. 8.30, dla klas IV-VI Msza św. o godz. 10.00;

Pierwsza spowiedź klas III przed I. Komunią św. o godz. 16.00.
Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach ogłoszeń, zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz wydrukowany w parafialnym piśmie: „Płomień Ducha na niedziele”. Obecność dzieci na rekolekcjach jest obowiązkowa!

5. W przyszłą niedzielę – II. miesiąca – po Mszach św. czynna będzie Biblioteka Parafialna.

6. Prosimy o zgłoszenia chorych spoza stałej listy. Nawiedzimy ich z Komunią św. wielkanocną 19 marca – w sobotę przed Niedzielą Palmową.

7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Księdza Mariusza Marszałka, który pracuje w Archidiecezji Wileńskiej. Jest współautorem scenariusza filmu dokumentalnego „Ufam Tobie” przybliżającego historię pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz autorem książki „Kapłan według serca mego” o błogosławionym Księdzu Michale Sopoćce, kierowniku duchowym św. Faustyny Kowalskiej. Ksiądz Mariusz będzie głosił homilie oraz rozprowadzał książkę w cenie 30,00 zł. Dochód ze sprzedaży książki oraz dobrowolne ofiary do puszek przeznaczone będą na pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu młodzieży z Litwy na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Po Mszach św. będzie możliwość obejrzenia w Sali konferencyjnej filmu „Ufam Tobie”.

8. Już dziś informujemy, iż możliwość skorzystania ze spowiedzi św. wielkanocnej w naszej parafii będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową w godzinach popołudniowych i wieczornych. Harmonogram spowiedzi św. wielkanocnej w innych parafiach wywieszony jest w gablotach ogłoszeń.

9. Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii będzie w piątek, 18 marca, po wieczornej Mszy św.

10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Drogi Krzyżowe w piątki:
– dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00,
– dla dzieci o godz. 16.30.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w oparciu o Całun Turyński w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kaznodzieję pasyjnego oraz na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego). Po Gorzkich Żalach jest możliwość obejrzenia w Sali Konferencyjnej dokumentalnego filmu o Całunie Turyńskim. Film ten trwa ok. godziny.

11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. piąta część wielkopostnego cyklu „Miłosierdzie w działaniu” oraz o nowych przepisach dotyczących wystąpienia z Kościoła „Chrzest jest na zawsze”.

12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jerzego Szafrańskiego, Kazimierę Mrozińską, Kazimierza Głowackiego oraz Bogdana Wudniaka, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!