Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. W poniedziałek rozpoczynają swoje rekolekcje gimnazjaliści; potrwają one do środy. Rekolekcje poprowadzi: ks. Moisés Marín Pérez, Hiszpan pochodzący z San Pedro del Pinatar (południe Hiszpanii) – jest absolwentem Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego “Redemptoris Mater” w Warszawie, jak również pracownikiem Warszawskiego Sądu Metropolitalnego. Ks. Mojżesz głosi już dziś u nas kazania.

Młodzież gimnazjalna będzie miała również w czasie rekolekcji we wtorek i w środę spotkania w Gimnazjum nr 3 z panem Andrzejem Olczykiem – psychoterapeutą z Akademii Pozytywnych Zmian z Torunia, który będzie poruszał kwestie związane  z problemem uzależnień i problemem seksualności młodzieży oraz różnego rodzaju uzależnień XXI wieku: od komputera, komórki i wszystkiego co łączy się ze światem wirtualnym.

Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach ogłoszeń, zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz wydrukowany w parafialnym piśmie: „Płomień Ducha na niedziele”. Obecność młodzieży gimnazjalnej na rekolekcjach jest obowiązkowa!

2. Na realizację projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy „Ad Gentes” zebraliśmy do puszek 3.200,00 zł. Bóg zapłać za wsparcie dla misjonarzy i dzieł prowadzonych przez nich w krajach misyjnych.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.

4. W pierwszy czwartek miesiąca za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 16.30. Po Mszy św. porannej i wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W pierwszą sobotę miesiąca (5 marca) od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych (oprócz Ks. Marcina Łojko!). Ks. Marcin Łojko nawiedzi swoich chorych w sobotę przed Niedzielą Palmową 19 marca. W tę samą sobotę 19 marca nawiedzimy dodatkowych chorych z Komunią Św. Wielkanocną. W zakrystii oraz w biurze parafialnym prosimy zgłaszać dodatkowych chorych do tej Komunii.

7. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Drogi Krzyżowe w piątki:

– dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00,

– dla dzieci o godz. 16.30.

– Ze względu na weekendowe szkolenia młodzieży przed Światowymi Dniami Młodzieży, nie będzie już w tym roku Drogi Krzyżowej o godz. 19.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w oparciu o Całun Turyński w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kaznodzieję pasyjnego oraz na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego). W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach będzie możliwość obejrzenia w Sali Konferencyjnej dokumentalnego filmu o Całunie Turyńskim. Film ten trwa ok. godziny. Będzie on wyświetlany również w kolejne niedziele.

8. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku 7 do środy 9 marca) potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych. W czasie tych rekolekcji dzieci pierwszokomunijne przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

9. W kościele oraz w kaplicy wieczystej adoracji można składać ofiary do skarbonek. Zebrane pieniądze przeznaczymy na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

10. Ze względu na to, iż w drugą niedzielę miesiąca marca będziemy gościć w naszej parafii księdza z Litwy, składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę.

11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać m.in. w kontekście Roku Miłosierdzia, o kapłanach Misjonarzach Miłosierdzia, ustanowionych przez Ojca św. Franciszka, wśród których jest m.in. ks. Jacek Dziel, kustosz sanktuarium w Markowicach. Jest również kolejny numer dwumiesięcznika Miłujcie się. W Płomieniu Ducha na niedziele podane są intencje Żywego Różańca na marzec.

12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Anastazję Kaźmierczak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!