II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 LUTEGO 2016 r.

 

 

 

1. Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na rzecz misji.

2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe w piątki:

– po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00 dla dorosłych,

– o godz. 16.30 dla dzieci.

– Dodatkowo Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na Drogę Krzyżową o godz. 19.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w oparciu o Całun Turyński w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kaznodzieję pasyjnego oraz na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego).

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 krótkie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. W poniedziałek 22 lutego na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć ks. prałata Krzysztofa Stawskiego – Dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas z terenu Inowrocławia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. spotkanie dla wolontariuszy Caritasu w kontekście działań statutowych Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Parafialnych Zespołów Caritas na terenie Inowrocławia.

5. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku 29 lutego do środy 02 marca) potrwają rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

6. W kościele oraz w kaplicy wieczystej adoracji można składać ofiary do skarbonek. Zebrane pieniądze przeznaczymy na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

7. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać m.in. w kontekście Wielkiego Postu, o niektórych uczynkach miłosierdzia a także o zbliżających się uroczystościach 1050. rocznicy chrztu Polski w Gnieźnie i w Poznaniu. Jest również kolejny numer dwumiesięcznika Miłujcie się.

8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zygmunta Lewandowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!