I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 LUTEGO 2016 r.

1. W dzisiejszą niedzielę na tacę zbieramy na cele inwestycyjne parafii.

2. Dzisiaj po Mszach św. czynna jest Biblioteka Parafialna (ostatni dyżur po Mszy św. o 12.30).

3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe w piątki:

– po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00 dla dorosłych,

– o godz. 16.30 dla dzieci.

Dodatkowo Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na Śpiewaną Drogę Krzyżową z elementami misterium o godz. 19.30 w kościele.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w oparciu o Całun Turyński w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kaznodzieję pasyjnego oraz na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego).

4. Kandydatów do bierzmowania z kl. III (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę, 17 lutego na godz. 18.45 do kaplicy. Obecność obowiązkowa! (Prosimy o zabranie Ewangeliarzy i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania). 

5. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00.

6. Przypominamy o bardzo ważnym uczynku chrześcijańskim, jakim jest jałmużna wielkopostna. W kościele oraz w kaplicy wieczystej adoracji można składać ofiary do skarbonek. Zebrane pieniądze przeznaczymy na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz misji.

8. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać m.in. relację z nawiedzenia relikwii św. Ojca Pio w Rzymie a także o tajemnicach związanych z wizerunkiem Matki Bożej z Guadelupe.