OGŁOSZENIA II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2015 roku

1.Parafialny Punkt Caritas prowadzi Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. W ramach tej pomocy rozprowadzane jest sianko na stół wigilijny; pod krzyżem (w kościele lub w kaplicy) można składać artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp.; do skarbonki w kaplicy można składać ofiary pieniężne na ten cel. W dalszym ciągu można zabierać z adwentowego drzewka serduszka, na których są konkretne propozycje pomocy.  

2.Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) i dorosłych. Roraty w naszej parafii  w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (oprócz wtorku) i w sobotę o godz. 8.00. Dodatkowo młodzież z Duszpasterstwa DOMino wraz z duszpasterzem zaprasza na poranne Roraty w każdy poniedziałek o godz. 6.30. 

3.We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 17.00 i 18.00; na tej ostatniej poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki, które otrzymają dzięki uprzejmości OO. Franciszkanów z Niepokalanowa. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4.W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty Franciszek w Rzymie zainauguruje Nadzwyczajny Rok Święty, nazywany Jubileuszem Miłosierdzia. W związku z tym wydarzeniem Ojciec Święty udzielił odpustu zupełnego wszystkim, którzy zdecydują się na odbycie pielgrzymki do Drzwi Świętych w czterech papieskich bazylikach w Rzymie. Z kolei odpust pod zwykłymi warunkami będzie można uzyskać codziennie, nawiedzając świątynie jubileuszowe w wielu miejscach na świecie. W każdej diecezja taką świątynią jubileuszową jest katedra, a także inne kościoły wyznaczone przez biskupa. Najbliżej nas taka świątynia jubileuszowa została wyznaczona przez Ks. Prymasa w Bazylice Mniejszej Imienia NMP w Inowrocławiu (Ruina) oraz w Sanktuarium Matki Bożej w Markowicach. Uroczyste  otwarcie Bramy Miłosierdzia w Bazylice Mniejszej Imienia NMP w Inowrocławiu będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 13 grudnia na Mszy św. o godz. 9:30 a w Markowicach na Mszy św. o godz. 11.00. Inne świątynie jubileuszowe w naszej Archidiecezji podane są w dekrecie Ks. Prymasa wywieszonym w gablotkach parafialnych. Wszystkich zapraszamy do korzystania w tym roku z daru odpustu.

5.Kandydatów do bierzmowania z kl. III (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę, 9 grudnia na godz. 19.00 do kaplicy. Obecność obowiązkowa! Prosimy o zabranie Ewangeliarzy i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania. 

6.Spotkania dla dzieci w adwentowe piątki o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej.

7.Komitet Diecezjalny przygotowań do ŚDM organizuje III Szkolenia dla Wolontariuszy Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Odbędą się one w ramach corocznych Dni Radości w dniach od 11 do 13 grudnia w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich już zarejestrowanych wolontariuszy jak i tych, którzy chcieliby włączyć się w dzieło wolontariatu. Będzie to ostatnia szansa na zapisy! Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na www.wyd.ddmgniezno.pl oraz na facebook’u. W związku ze szkoleniami w piątek nie będzie spotkania DM DOMino.

8.W zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych spoza stałej listy chorych, do których chodzimy w I. soboty miesiąca. Z posługą sakramentalną księża odwiedzą tych dodatkowych chorych w sobotę 19 grudnia od godz. 8.00.

9.Biblioteka Parafialna wyjątkowo w tym miesiącu czynna będzie w trzecią niedzielę miesiąca (20 grudnia).

10.Za tydzień zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

11.Spowiedź adwentowa ogólnoparafialna będzie we wtorek, 15 grudnia! Terminy i godziny spowiedzi w innych parafiach wywieszone są w gablotkach parafialnych.

12.Intencje Żywego Różańca podane są w dzisiejszym numerze Płomienia Ducha na niedzielę.

13.W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

14.W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Wojciecha Czechyrę, Proboszcza Sanktuarium MB Łaskawej w Pieraniu. Ks. Wojciech wygłosi homilie a po Mszach Św. będzie rozprowadzał książkę o Sanktuarium w Pieraniu. Cena 30 zł. Książka ta jest „cegiełką” jako pomoc dla ciężko chorego chłopca z parafii w Pieraniu. Więcej na ten temat powie sam ks. Wojciech w przyszłą niedzielę.

15.Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę różańcową za miasto i wszystkich jego mieszkańców w przyszłą niedzielę 13 grudnia o godzinie 12.00 przy krzyżu misyjnym przed naszym kościołem.

16.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Afryki, refleksje o miłosierdziu w związku z rozpoczynającym się Rokiem Miłosierdzia oraz o większych szansach siedmiolatków. 

17.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Józefa Sadowskiego, Jadwigę Ligocką i Henryka Maciejewskiego, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 12.00 . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!