III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2015 roku

 

 

 

1.Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Wojciecha Czechyrę, Proboszcza Sanktuarium MB Łaskawej w Pieraniu z grupą młodzieży z tej Parafii. Ks. Wojciech wygłosi homilie a po Mszach Św. będzie rozprowadzał książkę o Sanktuarium w Pieraniu – cena 30 zł – oraz zbierał ofiary na pomoc dla ciężko chorego chłopca z parafii. Więcej na ten temat powie sam ks. Wojciech. Serdecznie witamy Księdza Wojciecha i przedstawicieli pierańskiej Parafii.

2.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno-remonotowe.

3.Odnowa w Duchu Świętym zaprasza dzisiaj do wspólnej modlitwy różańcowej za miasto i wszystkich jego mieszkańców o godzinie 12.00 przy krzyżu misyjnym przed naszym kościołem.

4.Parafialny Punkt Caritas w dalszym ciągu prowadzi Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. W ramach tej pomocy rozprowadzane jest nadal sianko na stół wigilijny; pod krzyżem (w kościele lub w kaplicy) można składać artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp.; do skarbonki w kaplicy można składać ofiary pieniężne na ten cel. Do środy (16 grudnia) prosimy przynosić przygotowane paczki, które dostarczone zostaną potrzebującym rodzinom. Paczki dla osób potrzebujących będą wydawane w poniedziałek 21 grudnia od godz. 17.00.

5.Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) i dorosłych. Roraty w naszej parafii  w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w soboty o godz. 8.00. Dodatkowo młodzież z Duszpasterstwa DOMino zaprasza na poranne Roraty w poniedziałek o 6.30! 

6.W najbliższy wtorek, 15 grudnia przypada w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Msze święte o godz. 8.00 w kaplicy oraz o godz. 10.00, 17.00 i 18.00 w kościele. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie od godz. 9.00 do 10.30; od 15.00 do 16.15 i od 16.45 do 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni adwentowe; nie będzie spowiedzi w Wigilię i w Święta Bożego Narodzenia. Pod chórem wyłożone są foldery z przykładowym rachunkiem sumienia, które można zabrać do domu, aby lepiej przygotować się do spowiedzi. Terminy spowiedzi w innych parafiach Inowrocławia i okolic wywieszone są w gablotach ogłoszeń.

7.Spotkanie z Siostrą Barbarą dla dzieci w piątek o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej.

8.W zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych spoza stałej listy. Z posługą sakramentalną księża odwiedzą ich w najbliższą sobotę 19 grudnia od godz. 8.00.

9.W zakrystii i w biurze parafialnym nadal można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritasu.

10.Biblioteka Parafialna wyjątkowo w tym miesiącu czynna będzie w trzecią niedzielę miesiąca (20 grudnia).  

11.Niedawno ks. kan. Paweł Kowalski wraz z delegacją parafii Chrystusa Miłosiernego odebrał w Krakowie z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza relikwie Krwi Św. Jana Pawła II. Relikwie będą przeznaczone do czci publicznej. Uroczystego rozpoczęcia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia oraz wprowadzenia relikwii do kościoła Chrystusa Miłosiernego dokona ks. bp Bogdan Wojtuś w niedzielę 20 grudnia o godz. 15.00. Ks. Proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia do wspólnej modlitwy.

12.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze o Roku Miłosierdzia, o rocznicy stanu wojennego, o miłosierdziu w praktyce i o szkodliwym systemie zabierania dzieci. W naszym parafialnym pisemku Płomień Ducha na niedzielę zamieszczone są informacje o możliwości zyskiwania przez nas odpustów w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

13.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Henryka Maciejewskiego, Piotra Saskowskiego oraz Zuzannę Puszczyk, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!