Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2015 roku

  

1.Dzisiaj w naszym kościele Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00. Na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. Po procesji i zakończeniu modlitw na cmentarzu będzie odprawiona Msza Święta.

2.Od 1 do 8 listopada każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

3.W biurze parafialnym lub zakrystii można składać nadal Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Różaniec za zmarłych z Wymienianek będziemy odmawiać codziennie od 2 do 7 listopada o godz. 7.30 i 17.30 (7 listopada jedynie rano o 7.30). Z tego powodu wszystkie Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tak jak zawsze w kaplicy.

4.We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.

5.W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. porannej, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.

6.W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

7.Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 7 listopada od godz. 8.00.

8.Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na katechezę pt. „Konfesjonał widziany okiem młodych” w piątek 6 listopada o godz. 19.30.

9.Spotkania z grupami modlitewnymi będą w przyszłym tygodniu. Informacje o terminach zostaną podane w przyszłą niedzielę. Intencje Żywego Różańca podane są w nowym numerze Płomienia Ducha.

10.W przyszłą niedzielę po Mszach św. czynna będzie Biblioteka Parafialna.

11.Za tydzień ofiary z tacy przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii. W ostatnim czasie wymienione zostały wszystkie okna w piwnicach plebanii, gdyż większość z nich była zniszczona.

12.Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy na katechezy od soboty 14 listopada. Spotkania potrwają przez 5 kolejnych sobót w Sali konferencyjnej zawsze od godz. 16.00. Następny taki kurs w Inowrocławiu będzie w Wielkim Poście w parafii Świętego Krzyża.

13.Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na cykliczne spotkanie we wtorek 3 listopada o godz. 17.00 do kościoła Św. Jadwigi Królowej.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego podsumowanie synodu o rodzinie, a także o skuteczności modlitwy za zmarłych, o niedoskonałych świętych, o oknach życia. Jest także nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi oraz naszego parafialnego pisma Płomień Ducha, w którym znajdziemy sporo informacji dotyczących cmentarzy i pochówku zmarłych, m.in. o tym, kto ma prawo do decydowania o grobie, o opłatach cmentarnych, o chowaniu urn i o pogrzebie dzieci

15.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stanisława Dąbka oraz Rafała Posadzego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!