Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 22 listopada 2015 roku

 

1.Dzisiaj ostatnia niedziela roku kościelnego. Z racji uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt oddania.

2.Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – to szczególny dzień zwracający naszą uwagę na Boga, który mówi, że „bliskie jest Królestwo Boże”. Święta Księga – Biblia jest tego znakiem. Dlatego dzieci przygotowujące się do I. Komunii Świętej otrzymają na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcone modlitewniki jako małe, „święte księgi” na ich miarę. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu. Prosimy, aby rodzice wpłacali w zakrystii 10 zł za książeczki. 

3.Na organizację Światowych Dni Młodzieży zebraliśmy ubiegłej niedzieli na tacę 4.090 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.Młodzież z I. klas gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek 24 listopada na godz. 16.30 do Sali konferencyjnej. 

5.Kandydatów do bierzmowania z kl. III, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w ostatnim spotkaniu zapraszamy na katechezę we wtorek 24 listopada na godz. 18.40 do kaplicy (prosimy o zabranie Ewangeliarzy i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania). 

6.Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza na Mszę św. w intencji kolejarzy i ich rodzin do kościoła Chrystusa Miłosiernego we wtorek 24 listopada na godz. 18.00.

7.Dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli zapraszamy na spotkanie w piątek 20 listopada o godz. 16.00 do Sali konferencyjnej. 

8.Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich miłośników liturgii na konferencję pt. „Nowe lekcjonarze – nowe tłumaczenie, czy coś więcej?”. Spotkanie odbędzie się w piątek 27 listopada o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.  

9.Przyszła niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Od przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii lub w biurze parafialnym nabywać poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.

10.Nasza Parafia posiada relikwie Św. Brata Alberta, Wielkiego Apostoła Miłosierdzia. To wielki zaszczyt, a jednocześnie zobowiązanie, aby kształtować w sobie wyobraźnię miłosierdzia. Dlatego nasz Parafialny Punkt „Caritas” od przyszłej niedzieli rozpocznie Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Aby przygotować paczki na Święta dla osób i rodzin potrzebujących będą prowadzone różne inicjatywy, i tak: po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będzie rozprowadzane sianko na wigilijny stół, pod krzyżem w kościele lub w kaplicy można składać artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp., do skarbonki w kaplicy można składać ofiary na ten cel. Od przyszłej niedzieli w kościele będzie również specjalne adwentowe drzewko, na którym będą zawieszone serduszka z konkretnymi propozycjami paczek. Będzie to funkcjonowało na podobieństwo dobrze znanej „Szlachetnej paczki”. O wszystkich tych inicjatywach powie kilka słów w przyszłą niedzielę ks. Wikariusz Marcin Łojko, który aktywnie włączył się w prace Parafialnego Zespołu „Caritas”, i któremu za to serdecznie dziękujemy.

11.W nowym numerze Przewodnika Katolickiego można przeczytać m.in. o Jezusie – Słudze i Królu, o zamachach terrorystycznych we Francji, o islamie, o antybiotykach i refleksje na temat papieża Franciszka. 

12.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zofię Kucharczyk i Wiesławę Proch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!