Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą

1. Zapowiedziany przez Ojca Św. Franciszka Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie jest dla Kościoła w Polsce wielkim zadaniem duszpasterskim i organizacyjnym. Dlatego ofiary z dzisiejszej niedzieli w całości przeznaczone zostaną na ten cel. Bóg zapłać! Od dzisiaj także zgodnie z zaleceniem ks. Prymasa na zakończenie Mszy św. odmawiać będziemy modlitwę w intencji ŚDM.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II we wtorek 17 listopada o 16.30 w sali konferencyjnej. 

3. Kandydatów do bierzmowania z kl. III (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę, 18 listopada na godz. 18.45 do kaplicy. Spotkanie potrwa do godz. 19.45. Obecność obowiązkowa! (Prosimy o zabranie Ewangeliarzy i wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania). 

4. Dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli zapraszamy na spotkanie w piątek 20 listopada o godz. 16.00 do Sali konferencyjnej. 

5. „Róbcie raban!” – co miał na myśli papież Franciszek? – odpowiedź na to pytanie spróbuje znaleźć Duszpasterstwo Młodych DOMino na spotkaniu w piątek 20 listopada o godz. 19.30 w Sali konferencyjnej. Młodzież zaprasza wszystkich zainteresowanych ewangelizacją, Światowymi Dniami Młodzieży i wolontariatem. 

6. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na Uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw spotka się z Patrycją Hurlak (aktorką znaną z telenoweli „Klan” czy serialu „Blondynka” i autorką książki „Nawrócona wiedźma”), a następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki i Eucharystię przy relikwiach bł. Karoliny. Po Mszy św. posiłek i koncert Zespołu „Broders”. Wyjazd 21 listopada o godz. 8.45. Koszt: 20 zł. Zgłoszenia do 18 listopada przez formularz elektroniczny lub u księdza Marcina Przybylskiego. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgody na udział w pielgrzymce od rodziców. Szczegóły na facebook’u Regionalnego Centrum Przygotowań do ŚDM. 

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt oddania.

8. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – to szczególny dzień zwracający naszą uwagę na Boga, który mówi, że „bliskie jest Królestwo Boże”. Święta Księga – Biblia jest tego znakiem. Dlatego dzieci otrzymają (na Mszy św. o godz. 11.00) poświęcone modlitewniki jako małe, „święte księgi” na ich miarę. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu. Prosimy, aby rodzice wpłacali w zakrystii 10 zł na książeczki. 

9. Młodzież z I klas gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek 24 listopada na godz. 16.30 do Sali konferencyjnej.

10. Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza na Mszę św. w intencji kolejarzy i ich rodzin do kościoła Chrystusa Miłosiernego 24 listopada na godz. 18.00.

11. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego można przeczytać m.in. o prześladowanych chrześcijanach, o pojednaniu polsko-niemieckim, o systemie edukacji w Polsce, o historii Ośrodka Pracy Więźniów w Piechcinie i o duchowości dla mężczyzn.  

12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janinę Kaszubę i Annę Stężewską. Wieczny odpoczynek.