Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą

1. Wczoraj zakończyliśmy tradycyjne wymienianki jednorazowe. Dziękujemy parafianom za piękne świadectwo pamięci o zmarłych, za wspólną modlitwę i za złożone ofiary. Zachęcamy do zamawiania wymienianek rocznych, którymi zaczniemy modlić się wg nowego formularza od przyszłej niedzieli.

2. Dzisiaj obchodzimy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to okazja do podjęcia modlitwy o pokój na świecie i o przestrzeganie wolności religijnej. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca także do wsparcia materialnego potrzebujących. Można to zrobić w dniach 1 listopada br. – 31 stycznia 2016 r., wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 2,46 zł). 

3. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone zostaną na cele remontowe.

4. Zapowiadane ostatnio spotkania z grupami modlitewnymi nie odbędą się w przyszłym tygodniu. O nowym terminie powiadomimy później.

5. W środę 11 listopada w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Módlmy się w tym dniu szczególnie za rządzących. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 17.00 i 18.00. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych. 

6. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana będzie przez ks. bp. Bogdana Wojtusia w kościele pw. Zwiastowania NMP w środę o godz. 10:30. Po niej przemarsz pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. 

7. Kandydaci do bierzmowania z Grupy bł. Karoliny Kózkówny będą mieli spotkanie w piątek 13 listopada o godz. 19.00 (początek spotkania w kaplicy). 

8. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w przyszłym tygodniu. Dla klas II we wtorek 17 listopada o 16.30, a dla klas III w środę 18 listopada o godz. 18.45. 

9. Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy na katechezy od soboty 14 listopada. Spotkania potrwają przez 5 kolejnych sobót w Sali konferencyjnej zawsze od godz. 16.00.

10. W przyszłą niedzielę zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski składka przeznaczona będzie na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 

11. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na Uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw spotka się z Patrycją Hurlak (aktorką znaną z telenoweli „Klan” czy serialu „Blondynka” i autorką książki „Nawrócona wiedźma”), a następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki i Eucharystię przy relikwiach bł. Karoliny. Po Mszy św. posiłek i koncert Zespołu „Broders”. Wyjazd 21 listopada o godz. 8.45 Koszt: 20 zł. Zgłoszenia do 18 listopada przez formularz elektroniczny lub u księdza Marcina Przybylskiego. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgody na udział w pielgrzymce od rodziców. Szczegóły na facebook’u Regionalnego Centrum Przygotowań do ŚDM.

12. Diecezjalne Centrum Przygotowań do ŚDM organizuje II Szkolenia dla Wolontariuszy Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Odbędą się one w dniach 13-14 listopada w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich już zarejestrowanych wolontariuszy jak i tych, którzy chcieliby włączyć się w dzieło wolontariatu. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na www.wyd.ddmgniezno.pl oraz na facebook’u. 

13. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Walencji. Wyjazd 26 grudnia, powrót 3 stycznia. Po drodze zwiedzanie Paryża i Wenecji. Koszt wyjazdu 680 zł i 50 euro. Zapisy do 22 listopada. Szczegółowe informacje na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

14. Zachęcamy do nabycia naszej gazetki „Płomień Ducha”, w której znajdziemy sporo informacji dotyczących cmentarzy i pochówku zmarłych, m.in. o tym, kto ma prawo do decydowania o grobie, o opłatach cmentarnych, o chowaniu urn i o pogrzebie dzieci. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego można przeczytać następujące artykuły: Jak dobrze przeżyć Jubileusz Miłosierdzia? Kościół w Polsce ma kobiecy rys; Jan Paweł II – nauczycielem polskiego patriotyzmu; o wskazaniach Synodu Biskupów o rodzinie; wywiad z ks. Prymasem; o kryzysie cywilizacji chrześcijańskiej; Rodzic nie powinien być „helikopterem” – relacjach z nastolatkami; oraz Głośno o grzechu

15. Dzisiaj po Mszach św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej, w której dużo nowości wydawniczych.

16. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stanisławę Kwiatkowską, Irenę Leszczyńską-Lipczyńską oraz Czesławę Matuszak. Wieczny odpoczynek…