Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

1. Od dzisiejszej niedzieli w rocznych Wymieniankach modlimy się za zmarłych według nowego formularza. Ewentualne błędy lub pominięcia prosimy zgłaszać w zakrystii. W naszym kościele modlimy się za zmarłych zgłoszonych w Wymieniankach przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.30.

2. Parafialny Punkt Caritas rozpoczyna dzisiaj Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. W ramach tej pomocy dzisiaj po Mszach św. będzie rozprowadzane sianko na stół wigilijny; pod krzyżem (w kościele lub w kaplicy) można składać artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp.; do skarbonki w kaplicy można składać ofiary pieniężne na ten cel. Od dzisiaj także można zabierać z adwentowego drzewka serduszka, na których są konkretne propozycje pomocy.

3. Do licznego udziału we Mszach Świętych ku czci Matki Bożej, tzw. Roratach zapraszamy dzieci, młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) i dorosłych. Dzieci zachęcamy do przygotowania i przychodzenie na Roraty z lampionami. Chcemy gorąco zachęcić do wysiłku i przeżycia swoistych rekolekcji pod hasłem: „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia”. Roraty w naszej parafii będą sprawowane w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00. Dodatkowo młodzież z Duszpasterstwa DOMino wraz z duszpasterzem zapraszają na dodatkowe poranne Roraty w każdy poniedziałek o godz. 6.30. 

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.

5. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. porannej, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. 

7. Spotkania dla dzieci w adwentowe piątki o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej.

8. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich chętnych na wprowadzenie w kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. W piątek, 4 grudnia o godz. 19.30 w kaplicy wystartuje program „Deo Profil”.

9. W pierwszą sobotę miesiąca (5 grudnia) od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Ks. Marcin Przybylski rozpocznie o godz. 9.00, Ks. Marcin nawiedzi także chorych ks. Proboszcza od godz. 10.30.

10. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki (które dzisiaj święcimy na zakończenie każdej Mszy św.) oraz świece Caritasu Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe świece w cenie 6 zł, kilka wzorów dużych 12 zł. 

11. Już dzisiaj informujemy, iż spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek, 15 grudnia.

12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze o rocznicy chrztu Polski, o nacjonalizmie, nieskutecznym programie in vitro, o Stefanie kard. Wyszyńskim, o św. Bracie Albercie i o uzdrowieniu międzypokoleniowym.

13. DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Jarosława Safiana i Krystynę Bartoszkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!